Запрошення на XIII відкриту олімпіаду з головоломок
Шановні друзі!
Відкрито YouTube канал Русанівського ліцею
"З видимого пізнавай невидиме."
Г.Сковорода
Відкриваємо новий простір - офіційний канал Русанівського ліцею на YouTube. Нехай ці відео та ті, які будуть постійно поповнюватись, гармонійно входять й у ваше життя, приносять радість і щастя!
Запрошуємо до перегляду всіх, кого це стосується та тих, хто хоче розділити з нами чудові сторінки нашої історії та щоденних миттєвостей!!!
Останнє додане відео
Враховуючи багаточисельні звернення бажаючих взяти участь в ХХІІІ олімпіаді з математики Рл, реєстрацію учасників
продовжено до 15.00 години 12 квітня!
Шановні друзі!
Запрошуємо учнів 6-10 класів 14 квітня 2018 року
на ХXIIІ олімпіаду з математики Русанівського ліцею м. Києва
Формат проведення олімпіади для учнів:
- 6-7 класи - усна форма. Початок о 10.30. Ознайомитись з регламентом можна тут
- 8 клас - письмова форма.
Початок о 10.00
- 9 -10 класи - командне змагання.
Початок о 10.00
(склад команди - 6 учнів, з них не менше трьох 9-класників).
Завдання і розв'язки попередніх Русанівських олімпіад доступні в нашому Архіві задач олімпіад
Надішліть посилання на це запрошення: другу, вчителю, колезі по роботі, всім, кому це цікаво. Поширюйте інформацію в соціальних мережах. Будемо вдячні!
Відео лекції. Психологічний портрет оратора.
Ви не змогли відвідати лекцію, яка відбулась в Русанівському ліцеї в рамках проекту «Випускники-ліцеїстам»?
Не проблема, бо в нас є професіонали своєї справи:
Євгеній Титомир, який ділиться тонкощами ораторського мистецтва
Денис Домбровський, який уважно слухає та направляє в необхідне русло
та Володимир Стретович, що записує та монтує для всіх вас цей відеозапис.
Отже, вчимось у тямущих!..
До Львова за весною!
Як пощастило по середині березня мати трошки більше вихідних, ніж зазвичай. Київ замело снігом, а так хочеться весни. Учні 8-А, 8-Б та кілька старшокласників з 9 та 10-Б класів, організовані Артеменко Оксаною Петрівною, Марціновською Юлією Вікторівною та Скляр Яною Юріївною, відправилися в пошуках весни до Львова, де на 8 березня обіцяли +8. Ну той що, що потяг прийшов о четвертій ранку! Нас зустрів комфортабельний автобус, гостинний хостел в самісінькому центрі древнього Львова, запашна кава і сонечко, яке встало над містом: «Кияни, моє вам вітання!»
Цілий день на екскурсіях, а ввечері прогулянка атмосферними святковими вуличками міста Лева... Жива музика, усміхнені дівчата з букетами тюльпанів, зустріч з випускниками Русанівського ліцею 2017 року, аромат кави, ніби її тут не тільки смачно готують, а й вирощують! А потім усі разом грали в хостелі в ігри. Невже завтра не треба йти до школи?!
На нас чекала романтична подорож до замків: Олеського, Золочівського й Підгорецького. Ми ніби перенеслися в середньовіччя... А щоб побільше затриматися в казці, міцно заснули в тепленькому автобусі під дуже серйозні розповіді екскурсовода. Нам було класно!!! Тепло, весело й романтично. Жаль, що так швидко скінчилася подорож... Інтерсіті мчав до Києва, який нас зустрів щедрим весняним дощем. Весну зі Львова ми таки привезли!!!
Записано зі слів учнів у літературній обробці Оксани Артеменко
Красномовство – це живопис думки
У сиву давнину майстерним оратором вважали людину, яка має гарну дикцію, чітко та голосно вимовляє слова, вміє вправно користуватися художніми засобами і найголовніше – вміє переконувати. А кого переконаєш одними лише прикрасами?
Слухач недовго буде насолоджуватися суто словесними оздобами, якщо за ними не стоятиме чітка авторська думка.
Ця ідея стала провідною під час другого заняття "Алгоритм підготовки до публічного виступу", циклу лекцій з ораторського мистецтва. Учні Русанівського ліцею вкотре мали можливість стати учасниками заходів у рамках проекту "Випускники - ліцеїстам".
Лекція, що відбулась 14 березня за участю тренерів Євгена Титомира та Дениса Домбровського, була присвячена складанню плану виступу, підбору інформації, проблемам, які можуть виникнути під час промови.
Ораторське мистецтво - це наука, яку треба вивчати та щоденно тренуватись, притримуючись певного алгоритму.
Важливим є те, як доповідач себе позиціонує.
Цікавим те, які психологічні маневри зроблять доповідь захоплюючою та приверне увагу слухачів.
Зрозумілим те, як викликати повагу публіки та стати експертом у своїй справі.
А поєднання краси слова та змістового наповнення - це ключ до успіху у нелегкій справі ораторського мистецтва.
І що б там не говорили вчені, але ті, які досконало володіють секретами красномовства, завжди шанувалися, мали вплив у суспільстві та досягали своєї мети.
Вероніка Лавріненко, 10-Б клас
Громадське обговорення
Шановні учасники освітнього процесу ліцею!
Просимо вас долучитись до громадського обговорення проекту Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, яке триватиме до 25.03.2018 року.
Надсилати пропозиції та зауваження на електронну адресу
Майстер-клас: Алгоритм підготовки до публічного виступу
У рамках проекту "Випускники-ліцеїстам"
14 березня відбудеться четверта з восьми лекцій із серії "Готуємось до плавання у Світ Дорослих" від членів команди Бізнес Сталкер - "Алгоритм підготовки до публічного виступу".
Друге заняття міні-циклу з ораторського мистецтва присвячуємо знайомству з тим, як забезпечити собі успіх ще ДО початку виступу.
На лекції дізнаємось, як ...
- правильно формулювати тему
- що таке статус проблеми
- для чого потрібне лезо Оккама
- і чому фінал все вирішує
Початок у середу о 14:30. Русанівський ліцей, кабінет № 14.
Тривалість: 2 години.
Спікер: Євген Титомир, філософ, психолог, релігієзнавець. Член Української асоціації транзактного аналізу (УАТА), бізнес-тренер за напрямками: риторика, ораторське мистецтво, перемовини, конфлікти.
Для реєстрації на подію заповніть форму
Cекрети красномовства!
Чи знаєте Ви, в чому секрет найвидатніших ораторів? Це стало темою третьої з восьми лекцій із серії "Готуємось до плавання у Світ Дорослих", яка відбулась 7 березня в Русанівському ліцеї.
Намагаючись зрозуміти власні помилки під час публічного виступу, ми вчилися долати страх перед публікою, контролювати емоції, жести, гідно виходити зі стресових ситуацій. У цій нелегкій справі нам допомагали бізнес-тренери Євген Титомир і Денис Домбровський, які надзвичайно просто, на зрозумілих кожному прикладах пояснювали тонкощі ораторського мистецтва.
Практичне застосовування знань - веселі короткі виступи про улюблену музику, святкування 8 березня, прочитані книги не стали складним завданням! Але, коли бачиш перед собою багато пар очей, всі думки в голові зникають. "Рекламні паузи" - так називались такі моменти тиші..
Лектор пояснив, що допомоги від слухачів не слід чекати! А головним є впевненість у собі й інформації, яку хочемо донести іншим.
Дві години пролетіли непомітно. Ми отримали дивовижну суміш позитивних емоцій і натхнення. Тепер презентувати свої роботи перед будь-якою аудиторією буде не так страшно.
Усі ми з нетерпінням чекатимемо нової зустрічі та неперевершених виступів!
Дякуємо випускникам за чудовий проект і його реалізацію!!
Анна Алексєєнко, учениця 10-А класу.
Європейський математичний турнір
З 27 лютого по 4 березня команда Русанівського ліцею здійснила подорож до Мінська, де взяла участь у Європейському математичному турнірі (European Math Tournament), тобто міжнародному турнірі математичних боїв. Хотілося б сказати декілька слів про цю подію.
Окрім нашої (єдиної української!) команди, учасниками були шести-семи-восьмикласники з Росії, Казахстану та Болгарії. З останніми, до речі, ми дуже потоваришували й проводили багато часу разом у спільній компанії).
Задачі, запропоновані оргкомітетом турніру, були оригінальними й цікавими, а команди суперників, безперечно, сильними. Проте й нам вдалося досягти непоганого результату
- ІІ місце в першій лізі.
Неймовірно захоплюючою була програма поза змаганнями: ігри, квести, вікторини «На інших подивитися й себе показати», на знання країн, міст, їх культури та традицій. Ми отримали найвищий результат. А лекції з квантової механіки та теорії відносності були дуже пізнавальними.
Ми дуже цікаво й з користю провели час: розважилися й дізналися дещо нове, набралися досвіду. А щодо погоди, якою зустріла нас Білорусь… то її можна описати віршиком, який я написала в якості відповіді на одне із завдань квесту «Острів скарбів»:
А за окном лежат снега.
Весны мы ждём цветущей, нежной,
А тут держи – метель, пурга…
Мы погружаемся в мир грёз:
Весна, романтика, мороз!
Ліза Ткач, 8-Б