Людина починається з добра!
В. Скотт говорив, «якщо людина не навчиться допомагати один одному, то рід людський зникне з лиця землі».
Дружний та злагоджений колектив учнів, батьків та вчителів Русанівського ліцею м. Києва швидко відгукнувся на заклик ГО «Громада Дніпровського району» допомогти дитячому будинку - інтернату в м.Коростишів Житомирської області.
В основному це були речі: літній та зимовий одяг, зручне взуття, настільні ігри. Ми уявляємо, як зрадіють вихованці інтернату, отримавши не лише светри й куртки, а й поласують солодощами, які наші учні від щирого серця принесли до ліцею учням дитячого будинку. Гарненько запаковані та готові до відправлення одинадцять ящиків - результат нашої благодійної акції.
Благодійні справи завжди повертаються до людей сторицею, адже вони уособлюють в собі любов, турботу, добро.
Дякуємо всім за небайдужість!
І.М. Веселка
Наші переможці — наша гордість!
Підтримуємо ліцейну традицію — вітаємо ліцеїстів-переможців районного етапу олімпіад та конкурсів!
Цього року у ІІ (районному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, І (районному) етапі конкурсів-захистів робіт Малої академії наук та районному етапі учнівських конкурсів чемпіонами стали 103 ліцеїсти, які здобули загалом 245 призових місць!
Найрезультативнішими за кількістю перемог стали виступи наших учнів в олімпіадах:
- з математики — 53 призери (Гамаля Арсеній (9-A) — одночасно призер у старшій паралелі);
- з фізики — 49 призерів;
- з лінгвістики — 20 призерів;
- з англійської мови — 16 призерів;
- з зарубіжної літератури — 13 призерів;
- з історії — 11 призерів;
- з інформатики (програмування) — 10 призерів.
Чемпіонами у районному етапі стали учні 11-А класу, які здобули 62 призових місця,
«срібло» — за 9-А класом (50 призових місць),
а «бронзу» цьогоріч має 10-Б клас (45 дипломів).
І традиційно, про наших абсолютних чемпіонів за кількістю перемог:
- Роман Панченко (9-А) — 9 призових місць;
- Єлизавета Ткач (10-Б) — 8 призових місць;
- Варвара Бабій (9-А) — 8 призових місць;
- Поліна Чорна (8-А) — 7 призових місць;
- Ростислав Ляпкін (11-А) — 6 призових місць;
- Юрій Нефедов (11-А) — 5 призових місць;
- Марк Мосієнко (9-А) — 5 призових місць.
Вітаємо наших переможців та бажаємо нових досягнень!
М.М. Древаль
Новий успіх учня Русанівського ліцею на Математичному Олімпі
Русанівський ліцей пишається новою перемогою підкорювача Математичного Олімпу — учня 11-А класу Марка Хасіна!
З 8 по 14 січня у м. Алмати (Казахстан) відбулася XVI Міжнародна Жаутиківська олімпіада з математики, фізики та інформатики, яка проводиться на базі Республіканської фізико-математичної школи (РФМШ). Цього року у змаганні взяли участь близько 600 учасників з 20 країн Європи та Азії.
Змагання з математики проводилися у форматі Міжнародної математичної олімпіади: у двох турах учасникам було запропоновано по 3 задачі, на розв’язання яких відводилося по 4,5 години.
За результатами напруженої боротьби із задачами найвищої складності Марк здобув золоту медаль! А в командному заліку команда Марка отримала четверте місце!
Бажаємо нових перемог та дякуємо батькам, учителям та організаторам!
Використано матеріали сайту matholymp.com.ua
Зустріч випускників 2020
У суботу, 1 лютого 2020 року запрошуємо на традиційну зустріч випускників, щоб обмінятися цікавими історіями, незабутніми спогадами або просто міцними обіймами.
Так як кількість випускників зросла, а приміщення ліцею, на жаль, залишилось незмінним просимо узгодити час і місце зустрічі зі своїми класними керівниками напередодні.
Підтримуємо започатковану випускниками традицію провести квест.
Для тих випускників, які бажають долучитись: деталі на сторінці
Клубу випускників у FB
Дякуємо! До зустрічі!!!
“Щедрик, щедрик, щедрівочка…”
Хто не чув одну з найпопулярніших колядок Миколи Леонтовича? «Щедрик» став класикою і всесвітньою спадщиною музики, що об’єднує усі континенти. Весь музичний світ визнав її піснею XX сторіччя, а Україну — «країною пісень». І сьогодні, ця відома мелодія дзвінко зазвучала з уст наших ліцеїстів.
Об’єднавшись у чудовий гурт, учні 7 та 8 класу Русанівського ліцею піснями добрих побажань - щедрівками вітали усіх зі Старим Новим 2020 роком!
Засіваючи, щастя зичили родині, миру неньці Україні, здійснення мрій, усім достатку і везіння. А ще, наповнили серця кожного сонячною енергією, добром, любов’ю, благодаттю.
Усіх вітаємо! Миру й злагоди бажаємо!
Давидова М.Л.
Питання наші, відповіді Ваші – Олександр Анатолійович Шамович
А чи могли б ви відверто розповісти про себе? Для когось дивно це почути, а хтось із радістю поділиться.
Сподіваємось, що цей проект започаткує нову творчу справу, з якої ліцеїсти черпатимуть сили, енергію, знання, натхнення, світло і тепло для душі.
Про багатогранне життя наших вчителів у рубриці "Знайомтесь!"
Учитель математики, Заслужений учитель України - Олександр Анатолійович Шамович
Якими були Ваші улюблені шкільні предмети?
Завжди була фізкультура та математика. Хоча ні. У 9 класі, новий вчитель російської літератури за три місяці, які попрацювала в класі, закохала нас у книги. Усі почали читати, чого до цього зовсім не любили, й ось із тих пір – читання.
Ви працювали ще ким-небудь, окрім як учителем?
Так, я працював програмістом, укладальником цегли на цегловому заводі. 🙂
Чи є якась професія, ким би Ви хотіли працювати, але так не склалось?
Я вибирав між програмуванням і викладанням математики. Але зрозумів, щоб стати професіоналом високого рівня, маю зробити вибір. Я обрав роботу з учнями, щоб дати їм не просто математичні знання, а навчати їх математикою... Комп’ютери лишились чимось на кшталт хобі.
А чим Ви займаєтесь, коли не займаєтесь ліцеєм?
Займаюсь сайтом ліцею, ну тому що це, зазвичай у вільний час. Ходжу в піші та водні походи, раніше ще й в печери - це особливий світ, люблю гори, ліс, рибалку.
Назвіть важливу якість сучасного учня.
Ну, в ідеалі я б хотів, щоб це була цілеспрямованість: бачу ціль – не бачу перешкод. Але це в ідеалі, а більш життєвий – це бажання пізнавати нове й перемагати самого себе..
Уявіть собі ліцей майбутнього. Назвіть, будь ласка, три речі, які Ви б змінили.
Я б дуже хотів територіального розширення. Це матеріальне, але важливо.
А найголовніше, щоб у ліцей прийшли молоді викладачі. Не просто молоді, а ті, які б «горіли самі», та «запалювали» різними ідеями дітей. Бо те, що ми принесли в ліцей за роки роботи, стало вже традиціями! Але сучасним ліцеїстам потрібні нові ідеї та нові традиції. Звісно я розумію, що дітям краще, коли викладач молодий, та й різниця між ними не така велика: краще взаєморозуміння, контакт – усе краще.
У ліцеї має бути молодь!
І, по-третє, в ідеалі, це мають бути наші випускники, бо хто, як не вони продовжуючи традиції, привнесуть своє та подбають про майбутнє Русанівського ліцею.
Кого з учителів ліцею Ви, можливо, хотіли б бачити своїм учителем у шкільні роки?
Я, на жаль, не настільки добре знаю роботу колег, які нещодавно прийшли, тому й не можу говорити про них.
А про тих, з ким попрацював немало, можу сказати. У багатьох із них, у свої шкільні роки, я б з радістю навчався!!
Пригадую Наума Ароновича - учителя зарубіжної літератури, який працював у ліцеї. Ми із Григорієм Борисовичем відвідували його уроки, ходили разом із дітьми на екскурсії, були учасниками літературно-музичних вечорів та спектаклів…
Це було настільки чудово... Цього сьогодні дуже не вистачає в ліцеї.
У мене були вчителі, на яких я дуже б не хотів бути схожим, тому цікаво було б подивився б на свої уроки очима дітей…
Але й є той, роль якого стала вирішальною у виборі моєї професії. Це Ісаак Аркадійович Кушнір. Людина - Учитель, у якого я вчився і вчуся.
Чи є хтось із учнів, у кому Ви впізнаєте себе в шкільні роки?
Ні, ми всі дуже різні.
Розкажіть, будь ласка, про ваші музичні вподобання.
Я дуже старомодний у цьому питанні. Те, що я слухав юнаком, ту музику я й люблю. Я не визнавав рок дуже довго. Для мене це було щось важке й незрозуміле. Бітлз – так, а от AC/DC та інші – зовсім ні.
Але в мене був В.Висоцький. Я думаю, що його всього я переслухав/перечитав, та коли знаходжу пісню або вірш Висоцького, які раніше не чув, - це для мене велике здивування. На все життя лишилася любов до автора, актора, виконавця.
Насамперед, були «Машина времени», Макаревич, потім уже «Арія», «ДДТ», «Воскресенье», «Наутилус Помпилиус» та інші
Дуже довго привчав себе до «Океану Ельзи», але навчився слухати й отримував задоволення. Багато є цікавих молодих авторів та виконавців.
Якою була ваша улюблена книга в шкільні роки?
Захоплювався фантастикою та читав пригодницькі твори О. Дюма, Конан Дойля, Ж. Верна, О. Толстого, О. Беляева, С. Лема...
Але й була книга, яку я чотири рази розпочинав читати і дочитав, лише, коли став дорослим, - це «Майстер і Маргарита». Ми всі були виховані в країні атеїстів, а там якась маячня, демони якісь, Воланди…Я її кидав, а коли зміг дочитати, закохався в Булгакова.
Дуже не любив на уроці літератури питання «Про що думав автор, пишучи про жовтий листочок на тлі заходу…» Бог його знає, про що думав автор. Здавалося б, про жовтий листочок на тлі заходу. А насправді про тяжку долю трудового народу.
Звідки Ви черпаєте натхнення?
Із підтримки, бо в мене є чудовий тил. Коли був період, здавалось усе вичерпалось, - підтримали мої випускники. Вони організували Клуб випускників та видавали нові ідеї! Ми багато через що пройшли разом, і для мене це великий стимул, коли розумієш, що те, що ти робиш, потрібно не лише тобі.
Так про маївки-вереснівки мене намагались переконати, що це все застаріло, що дітям це не потрібно, і в мене почали опускатися руки. Завдячуючи випускникам, які сказали: «Це потрібно, просто розуміння приходить пізніше» - знову брався до справи.
Закінчивши свою школи, я не хотів туди приходити й тому прагнув створити все, щоб учні з радістю мали що згадати про своє ліцейне життя, навіть через 20, 30 років! Коли вони (і я з ними) зустрічаються, вони мають, про що поговорити! А у мене немає відчуття ні розриву, ні різниці у віці, коли я бачу, що їм в кайф згадувати якісь ліцейні та позаліцейні події. Звісно, були різні спогади: хороші й не дуже... Проте погане забувається, а залишається лише позитивне!!!
Якими досягненнями учнів Ви пишаєтесь найбільше?
Досягненнями учнів? Мені важливо, щоб вони стали Людьми. Пишаюся нашими випускниками, які передусім люди, а потім уже хороші спеціалісти, керівники фірм та великих проєктів. І я знаю не з чуток, що існує зв'язок і між випускниками, таке собі «ліцейне братство». І це для мене дуже важливо! А вже потім їх досягнення у програмуванні, науці, музиці. Людина з великої літери – це найголовніше.
І наостанок: яке питання Ви, можливо, хотіли б почути й дати відповідь на нього?
Що б я змінив у своєму житті, якби була можливість усе розпочати спочатку.
І що б Ви змінили?
Нічого.
Інтерв’ю брала учениця 10-Б класу, Ліза Ткач.
Перші сходинки ліцейного життя.
Мій перший семестр в новій школі просто промайнув. Яке ж воно, життя в РЛ? Цікаве, наповнене труднощами та веселощами, новими друзями, подіями і, звісно ж, математикою та фізикою!
Перші місяці навчання, кожного дня переповнювали мене емоціями, а щоденний коловорот захопив та поніс із шаленою швидкістю. Це знайомство з вчителями, однокласниками, квести, перша Вереснівка, екскурсії, досліди з фізики, самостійні з математики та цікаві класні години з чаюванням.
І ось уже День Ліцеїста!. Можливість брати активну участь у ліцейному житті, олімпіадах, турнірах і конкурсах, проводити майстер-класи, святкувати разом уі свята допомагає мені розкривати свої здібності і таланти. І навіть заліки у грудні, контрольні роботи, підсумкові оцінки не страшні, завдяки підтримці чудових однокласників, друзів, вчителів та батьків.
Що очікую від подальшого навчання в РЛ? Я впевнена, що це буде море нових вражень, емоцій, знань, і звісно ж, туристичних походів з іграми, вогнищами та піснями!
Печененко Ярина, учениця 7-а класу