Інтерв’ю з ліцеєм
Питання: Чому ліцей саме Русанівський?
Відповідь: Тому що він знаходиться на Русанівському острові, який називають Київської Венецією. В цьому є щось романтичне і привабливе.
Питання: Ліцей математичний? Як же інші предмети?
Відповідь: Тут навчають математики, вона тут ГОЛОВНА, і, «як всі мистецтва тяжіють до музики, всі науки прагнуть до математики». Але інші предмети не обділені ні в кількості, ні в якості викладання.
А математику в ліцеї викладають по-особливому. Натхненно і радісно. З любов'ю до предмета і до учня. «Натхнення потрібно в поезії, як і в геометрії»... Ці пушкінські слова — педагогічне кредо наших вчителів.
Питання: А як же історія, мови, література та інші дисципліни?
Відповідь: Пріоритети у викладанні будь-якого предмета - ОСОБИСТІСТЬ учня, свобода вибору, багатогранний розвиток, пошук СЕБЕ. Учителі ліцею не дають готових рецептів для вирішення складних завдань. Вони вчать ДІАЛОГУ, бо найбільша розкіш у житті - «це розкіш людського спілкування».
Питання: Хіба всього цього можна навчитися на уроках?
Відповідь: Життя ліцеїста після уроків багатогранне: літературно-музичні вечори, туризм, подорожі, походи, спортивні змагання, спелеологія тощо. І, звичайно, участь у турнірах, математичних боях, олімпіадах і проектах різних рівнів.
Питання: А які стосунки у вас із випускниками?
Відповідь: Ми пам'ятаємо їх і любимо, а вони нас (наразі дуже на це сподіваємося). Багато наших справ взагалі неможливо без їхньої підтримки. Це робота гуртків та спецкурсів, які ведуть випускники, організація і проведення міжнародної олімпіади з математики, «маївок» и «вереснівок», зустрічі на спортивних майданчиках і багато іншого.
Питання: Складається враження, що Русанівський ліцей мало не ідеальний навчальний заклад. Чи ні?
Відповідь: Ні, звичайно. Турбот вистачає. Як у будь-якої ЖИВОЇ СПРАВИ. Але є команда однодумців, яка прагне уважно і дбайливо ставитися до кожного учня. Ми не метушимося і не женемося за зовнішніми результатами. Хоча результати є. І будуть нові. Поза будь-яких сумнівів. Треба тільки чесно робити свою справу: учням і вчителям. РАЗОМ.