День ліцеїста
19 жовтня — День ліцеїста, та й ще цього року неділя! Тому Русанівський ліцей святкував цей день 21 жовтня.
Усе дійство відбувалося у вигляді казки. Герої «Аліси в Країні чудес» Льюїса Керрола потрапили до Русанівського ліцею, який захопила Червона королева. ЇЇ піддана — Лінь — зробила все, щоб зачарувати вчителів ліцею. Але учні врятували ситуацію. Своїми веселими піснями, танцями, сценками довели, що Ліні тут не місце. Перемога — за ліцеїстами! Червона королева тікала щодуху, а за нею навздогін пристрибувала Лінь.
Отже, можна починати головне дійство — посвяту в Ліцеїсти. Урочисту клятву виголосили учні 8 класу й нові учні 9-11 кл. Кожне слово закарбовувалося в душу, запам’ятовувалося на все життя, адже треба бути гідним високого звання — Русанівський ліцеїст. Дружба, рівність, людяність, взаємодопомога, жага пізнання, вірність ліцейному братству — це те, що об’єднує нас усіх.
Зі святом!
Особливості проведення ЗНО в 2015 році
Дворівневі тести ЗНО: особливості проведення
Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук надав інформацію про особливості проведення дворівневого тестування випускників шкіл, яке Міносвіти та Український центр оцінювання якості освіти планують впровадити у 2015 році. Він окремо наголосив, що наразі йдеться лише про тести з української мови та літератури і математики. На своїй сторінці у Facebook директор УЦОЯО повідомив, що тест із української мови та літератури буде складатись з двох частин: "Базовий" і "Поглиблений рівень". "Базовий рівень тесту будуть складати всі абітурієнти, незалежно від того, на яку спеціальність вони будуть подавати документи. Також базовий рівень тесту складатимуть всі випускники загальноосвітніх навчальних закладів, як ДПА. З цією метою (для ДПА) у тесті базового рівня будуть визначені завдання лише з української мови", - зазначає Лікарчук. Він повідомив, що поглиблений рівень тесту з української мови та літератури складатимуть абітурієнти, які вступатимуть на спеціальності, для яких поглиблений рівень вимагатимуть Правила прийому до конкретного університету. "За виконання частини тесту базового рівня абітурієнти отримають два результати : один за 12-бальною шкалою для ДПА, а другий за шкалою 100-200 балів для вступу до університетів. За виконання поглибленого рівня тесту також буде визначатися два результати за шкалою від 100 до 200 балів: за базову частину та за поглиблену. Для тих, хто складатиме тест з української мови та літератури для вступу до університету, в базовій частині буде визначений поріг "склав/не склав", - зазначає директор УЦОЯО. "Стосовно тесту з математики, то тут ситуація дещо простіша. Він також складатиметься з базової та поглибленої частини. Його абітурієнти будуть складати так як і двохрівневий тест з української мови та літератури. Оцінюватися буде аналогічно. Але у ньому не буде завдань для ДПА", - пише Лікарчук. Також директор Центру оцінювання розповів про орієнтовну технологію складання дворівневих тестів. "Під час реєстрації абітурієнт зазначає, якого рівня (базового чи поглибленого) він буде складати тест. У пункті тестування він отримає зошит із тестом відповідного рівня. Для тесту поглибленого рівня буде визначений додатковий час для його складання", - повідомив Ігор Лікарчук. Також, за його словами, тестування відбуватиметься не в школах, де навчаються абітурієнти, а в пунктах тестування. Корисні посилання: В Україні зміниться система оцінювання тестів ЗНО Абітурієнти зможуть обирати складність тестів ЗНО
Змагання з водного туризму
5 жовтня 2014 року у Гідропарку відбувся ІІІ етап Кубку з туристського багатоборства серед юнацької молоді міста Києва— Чемпіонат міста Києва з техніки водного туризму під керівництвом Міжнародного центру дитячо-юнацького туризму міста Києва Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА спільно з Палацом творчості дітей та юнацтва Солом’янського району міста Києва,
Федерацією спортивного туризму міста Києва та туристським клубом «Время не ждёт». Учасникам чемпіонату серед учнівської молоді було запропоновано здолати дистанцію на катамаранах-четвірках, відповідно до вікових груп (молодша, середня, старша та еліта). У змаганнях взяли участь 50 команд навчальних закладів міста, загальна кількість учасників понад 250 осіб.
Наші учні (Сак Ю., 7 кл., учні 9 класу Єліпашев М., Носов Ю., Патлатюк В., Ключніков М., учень 11-Б Бородянський Б.) успішно дебютували в цих змаганнях та вибороли ІІ місце серед команд середньої групи у змаганнях на катамаранах, а дівчата (Станіславська Ю., 10-А кл., Хохлова А., 9 кл.) в змаганнях змішаних двійок на байдарках посіли ІІІ місце. Вітаємо переможців!