Блиц – это украшение матбоя! Или как 8 класс на каникулах отдыхал…
Во время осенних каникул команда учеников 8-го класса Русановского лицея соревновались с сильнейшими командами на Всеукраинском турнире математических боёв.
Завоевав бронзу на устной командной олимпиаде и вооружившись девизом: «Ни одного боя без блица!», они действительно стали сводить все поединки к блицу! Вскоре оказалось, что наши ребята пошли еще дальше – по ходу турнира их лозунгом стало выражение: «Ни одного боя без проигрыша в блице!»
А если серьёзно, то наши 8-классники выступили достойно! Особенно приятно, что они ни в чём не уступали командам из других городов, в том числе команде Харьковского лицея №27.
И пусть в блицах русановцам не везло, зато в последней, решающей встрече с лицеем «Лидер», фортуна всё же улыбнулась ребятам!
Поздравляем команду 8-го класса с почётным III местом в I группе на X Всеукраинском турнире математических боёв имени академика Ляшко: Марка Хасина (капитан команды), Ростислава Ляпкина, Владислава Радомского, Владимира Точёного, Даниила Гаврилюка, Андрея Мостового, Ольгу Бакаеву, Кирилла Штефиенко, Ярослава Колесникова.
Желаем активного отдыха на зимних каникулах! 🙂
Надзвичайні канікули! Спелеоподорож
31 жовтня, у понеділок, група дітей Русанівського ліцею вирушила в подорож. Уже в потязі ми мріяли про активний відпочинок та марили печерою. Декотрі були раніше в печерах, інші – ні. Уже наступного дня, у вівторок, ми прибули на вокзал до чудового містечка Чернівці. З міста ми одразу вирушили до спелеохати «Оптимістична». Господиня Наталя приготувала смачний обід. Кожен з групи куштував такий суп уперше. Назва цієї страви – чінахі, і найчастіше готується вона на Західній Україні.
Після смачного обіду ми мали рішучий намір іти до печери. Але не все так просто! Для початку необхідно перевдягтись у спеціальний костюм, що захистить тебе від глини, чоботи та каску з ліхтариком. Усі готові! Тепер вирушаємо до печери. Спочатку йдемо полем, а потім лісом. Я не могла надивуватися красі природи! Золоте листя, мужні велетенські дуби та тендітні берізки оточували нас з усіх сторін. Наталя – бувалий спелеолог, тому добре знає свою справу. Під час усієї екскурсії вона розповідала нам багато цікавого про печеру Оптимістичну та все, що з нею пов’язане. Зайшли до печери. Відчуття просто неймовірні. Починаємо йти, потім повзти, потім знову йти та проштовхуватись між стінами печери.
Ми побачили не тільки стіни печери, а ще й гарні глиняні фігури, кристали, породи. Також познайомилися з львівським табором спелеологів, що перебував там на дослідженнях. Загалом ми пробули в печері 5 годин. Я вважаю, що ці 5 годин залишаться в моїх спогадах надовго як серйозне випробування, адже печера не тільки гарна, а ще й надзвичайно складна смуга перешкод і несподіванок, що чекали на тебе на кожному кроці. Наступного дня ми виїхали до Чернівців. Тепер я точно можу сказати, що Чернівці – одне з найулюбленіших міст України для мене. Неймовірно гарна архітектура, природа, церкви, каплиці, пам’ятники та парки. Неможливо не згадати про Чернівецький університет. Настільки красивий та старовинний! Ми всі ходили заворожені по території університету. Дійсно, розміри вражають. Уже ввечері 2 листопада ми сіли на потяг Чернівці – Київ та поїхали додому, назустріч новим пригодам.
Євгенія Фарафонова, 10 клас
Осінні канікули. Подорож в Буковину та Поділля
Україна - це мальовничий край! Група учнів 9-А та 10-А класів Русанівського ліцею переконалися в цьому, відвідавши Буковину та Поділля. Усі "катки" історії пройшлись по цій землі. А вона, загартована, вистояла, оновлюється, живе. Море вражень від природи, історичних пам'яток привезли із собою. І ще раз переконалися, що Україна - ексклюзив!
Терміново! До уваги батьків учнів Русанівського ліцею!
Мовний табір «GoCamp» може бути організований у червні 2017 року (три тижні) на базі Рл за умови ,що заклад надасть оргкомітету заявку до 30 листопада ц.р. British Council, the USA Ambassy, Фонд «Відродження» надають унікальну можливість співпраці учнів з носіями англійської мови.
Велике прохання заявити про участь Вашої дитини в зазначеному проекті, зареєструвавшись до 29 листопада ц.р. електронною поштою ліцею: [email protected] тема - мовний табір.
З повагою, ініціативна група батьківського активу 8 класу Рл.
Молоді науковці ліцею впевнено перемагають
Відбувся ХY Всеукраїнський турнір юних біологів МАН у місті Миколаїв . 26 команд науковців-школярів з усієї України взяли участь у цих змаганнях . Наймолодша учасниця турніру, учениця 8 класу Русанівського ліцею Бакаєва Ольга була відмічена журі двома дипломами: «За перемогу в номінації «Наймолодший учасник турніру» та Дипломом ІІІ ступеня.
Наші діти здобувають науковий досвід високого рівня!
Учень Русанівського ліцею отримав стипендію Президента України
10 листопада в приміщенні НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» були зібрані з усієї України стипендіати цього року, переможці Всеукраїнських учнівських олімпіад та Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України.
Колектив ліцею вітає учня 11-А класу Прокопця Юрія з цією подією в його житті. Він третій учень в історії нашого закладу, кого представлено до цього заохочення. Упевнено, спокійно Юрій здобував перемоги в олімпіадах з інформатики, математики, фізики. Став членом збірної команди України в міжнародній олімпіаді з інформатики в травні 2016 року. Віримо в подальші здобутки нашого учня, підтримуємо його!
IT-школа Samsung у Русанівському ліцеї м. Києва
9 листопада відбулось урочисте відкриття пілотного проекту «Самсунг Електронікс Україна Компані» у Русанівському ліцеї м. Києва. Наш заклад був визначений базовим для школярів лівобережної частини міста. Програма надає їм можливість безкоштовно навчатись об’єктно-орієнтованому програмуванню протягом цього навчального року. Серед 90 учасників вступного тестування комісія визначила 15 тих, хто став першими в цьому проекті. З них 9 учнів нашого закладу.
Колектив ліцею щиро дякує фінансовому директору компанії пану Лім Сонг Джін за надання п’ятнадцяти нових робочих місць ПК; Андрію Фісуненку, директорові Українського центру розробок та досліджень Самсунг; Людмилі Притулі, керівнику департаменту корпоративного маркетингу; Євгенії Гавриленко, менеджеру корпоративної соціальної відповідальності компанії, за організацію навчального процесу групи.
З нами розділяє радість події начальник управління освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Іваніна Н.В., заступник начальника управління освіти Тодосова Г.І., які надали допомогу в матеріально-технічному забезпеченні та відкритті цього проекту в ліцеї.
Віримо в успішність, результативність започаткованої IT-школи Samsung в Україні!
Хеллоувін не пройшов повз Русанівський ліцей.
Привиди та кажани літали коридорами, зловісні посмішки гарбузів зустрічали учнів. Не дивно було зустріти вампіра чи диявола. Було організовано благодійний ярмарок, на якому можна було придбати домашні солодощі.
Протягом кількох перерв ліцеїсти мали можливість насолодитися смаколиками. Зібрані під час ярмарку кошти будуть віддані притулку для собак.
Мій перший День ліцеїста
Ось і минуло довгоочікуване свято — День ліцеїста. І хоч він майже нічим не відрізняється від звичайних шкільних концертів, запам'ятається мені цей день надовго.
Ще з початку дня мене переповнювали різні емоції. З одного боку, як і перед будь-яким виступом, я хвилювалася, уявляла собі найгірше, що може статися, намагалася якомога точніше та яскравіше відтворити в голові слова, які маю говорити. Але з іншого боку, у мене була якась впевненість у тому, що все буде добре. Виступати на сцені мені не вперше, наш клас добре підготувався, усі знають свої ролі, ми просто добре покажемо себе, як і всі інші. Настрій у мене був більш-менш спокійний, я була готова.
Та коли ми прийшли до зали готелю «Турист», мій настрій різко змінився. Здалося, що наш виступ може видатися безглуздим. Усі почнуть з нас сміятися. Ми ж уперше презентуємо себе на цьому святі, ми тут наймолодші, ми ще навіть не посвячені в ліцеїсти! Ніхто не сприйматиме нас серйозно, ми просто станемо посміховиськом! А раптом хтось забуде слова?! Тоді взагалі все пропало...
Мої панічні роздуми перервав голос ведучої: «А наші виступи розпочнуть дебютанти — 7-А клас!» «Ну все, — подумалось мені. — Це кінець». Я вийшла у прохід, почала крокувати до сцени. І раптом відчула, що не просто йду — я лечу. На сцену вийшла з легкістю та впевненістю. Побачила глядачів, які посміхалися. Вони були нам раді, і мені теж хотілося їх порадувати. Зрозуміла, що зал позитивно налаштований і все залежить лише від наших старань. Я з усмішкою почала свою «промову», усі мої однокласники також дуже постаралися. Виступи інших класів були чудовими, усе свято загалом пройшло на веселій, дружній ноті.
Мені дуже сподобався цей день, і я з нетерпінням чекаю наступних ліцейних свят!
Ліза Ткач, 7 клас