Там у сосновому гаю, там соловейко щебетав…
Марина Ключнікова, мама учениці 8 та учня 11 класів РЛ
Моя «травнівка-2017» почалася із учня восьмого класу Русанівського ліцею. Ми саме збиралися ставити намет і зрозуміли, що забули клейонку, яку стелють на землю, аби не пошкодити дно намету. Хлопець старанно згріб граблями усі шишки і палки убік і розчистив нам місце. Після нього підійшли дівчата і допомогли поставити намет. Виявилося, що діти-учасники «травнівки» пробували себе в ролі волонтерів. Одразу подумала: «Так починаються люди державного мислення. Починаються з «мені не байдуже».
Перший вечір на галявині згадували війни, згадували піснею і прозою. І ліцеїсти, і вчителі, і друзі ліцею, такі, як Микола Чернявський. Кожному було, що згадати, що почути, над чим подумати. І сказати собі: «Блаженні миротворці!».
На наступний день була гра, яку підступний дощ не зміг зупинити. Діти вчилися влучно кидати м’яч, балансувати на натягнутих мотузках… Але перш за все вчилися командній роботі: на ходу визначалися лідери і послідовники, усвідомлювалася необхідність ефективно виконати завдання незважаючи на вік, здібності, уподобання учасників, незважаючи на шалене бажання перемогти.
Був і свій аматорський лісовий Теуліс. Кожна команда без слів представляла відомий твір засобами пантоміми за екраном, підсвіченим ліхтариком, а глядачі, відповідно, відгадували цей твір. Якщо сказати коротко, це був феєрверк творчості, змагання і просто радості.
Усе в двох словах не розкажеш. «Травнівка» – це унікальне поєднання молодого життя, диму вогнищ, гітарного і пташиного співу, ну і, звичайно, гучномовця Олександра Анатолійовича. «Травнівка» - це збагачення почуття приналежності РЛ через знайомство з учнями не твого класу (не поспіхом на перерві, а в екстремальних умовах гри) або випускниками; це нове сприйняття вчителів, коли бачиш їх у спортивному одязі з гітарою в руках. «Травнівка» - це єднання з природою. Відчуття різниці між зрізаними конваліями на базарі і живими, які світяться на сонці і виблискують росою між сосон і мурашників. Ну і, звичайно, солов’ї, про яких жителі міст пам’ятають хіба що з віршів.
Перемога РЛ на Турзльоті 2017
Для команди Русанівського ліцею Київський туристичний зліт 2017 пройшов просто нeймовірно!
Усі ми пeрeдчували насичeну програму та вeсeлі дні. Конча-Заспа зустріла нас тeплим сонeчком та усмішками. Влаштувавшись у таборі, наша команда взяла участь у відкритті зльоту, а потім - у пeрших змаганнях. Кожeн з нас старанно готувався,звичайно ж, сподівався на пeрeмогу. Конкурси тривали три дні, при цьому дружня атмосфeра надихала на нові звeршeння, а вeчірні розмови біля вогнища і в намeтах додавали своєрідної атмосфeри. Найяскравішим серед змагань був «Народний обряд».
Досить цікаво спостeрігати за виступами інших команд, які моделювали різні народні обряди. Це було справжнє театралізоване дійство! Наша команда показувала Стрітення. Конкурeнція була шалена, алe задоволeння отримали всі. Рeзультат говорить сам за сeбe: Русанівський ліцeй посів чотири пeрших місця, однe другe та два трeтіх. Останній дeнь був досить сумним, аджe так нe хотілося залишати табір. Та ми рухаємось упeрeд, до нових звeршeнь!
Євгенія Фарафонова, 10-А
Результати ІІ туру вступного тестування
Оголошуємо результати другого туру пробного тестування з математики для вступу
в Русанівський ліцей на 2017-2018 н.р.
Тріумф ліцею 2017(фото звіт)
Русанівський ліцей – не лише математика та фізика. Це низка цікавих заходів протягом року. І, звичайно, кульмінацією різноманітних дійств ліцею є щорічний «Квітень-фест». Це свято не лише математики, а й творчості, акторської майстерності, винахідливості, спортивної спритності…
Уперше за час нашого навчання в ліцеї на святковому концерті фестивалю «Тріумф ліцею» відбулась церемонія нагородження учнів та вчителів у номінаціях «Герой нашого часу», «Енерджайзер», «Суворий та справедливий» та «Чарівність», «Інстаграмер», «На стилі», «Людина-Енциклопедія», «Розум – це сила» тощо. На концерті сказали, що ця традиція існувала в ліцеї, і цього року вона була відроджена. Увесь ліцей брав участь у голосуванні. А на сцені ми побачили переможців у цих номінаціях. Хороша традиція! Нам дуже сподобалось.
Особливе враження справили номери класів. Неймовірно артистичною була сценка з відомої п’єси «За двома зайцями», що поставив 9-А клас. Наш ліцейний Голохвастов, елегантний, привабливий, чудово продемонстрував свій акторський талант. Заворожили пісні про далеку височінь. «Небо раптове, трохи готичне і ледь барокове… Хтось в небо летить…»
Пристрасний іспанський танець від 10 класу, рок-н-рол від 7 класу додали екзотичності в програму концерту. Було багато ще чого цікавого!
Кожного року в ліцеї з’являються нові таланти, які приємно дивують знову і знову. І тоді розумієш, що відкриття нових талантів і можливостей кожного – це справжній Тріумф ліцею!
Наталія Василенко, 11-А
Зустрічі з науковцями
Бум наукових читань «Квітень-фесту-2017» у Русанівському ліцеї завершився. Ліцеїсти мали нагоду зустрітися з багатьма цікавими людьми, отримати море позитивних емоцій, океан корисної інформації, особливо щодо вибору майбутнього фаху. Величезна подяка нашим лекторам!
У гості до нас завітали:
член-кореспондент НАУ України
Кордюк О.А.,
кандидати фізико-математичних наук: Вільчинський С.Й., Висоцький М. В., Радченко С. П.,
Колєнов С.О.,
Яковлєв С. В., Серга М. (випускники РЛ),
Томченко О., кандидат геологічних наук Гаврилюк Р. Б. (батько учня 8 кл.), керівник Служби новин телеканалу 112 Україна Малихіна І.Ю. (мама учня 10 кл.), головний редактор Суддівсько-юридичної газети Попович Д. П. (батько учениці 7 кл.), магістрант НТУУ «КПІ» Просяников Д.В., історик Блохіна В.П., хімік Ткачов В.В., учениця коледжу Нааляль (Ізраїль) Курбатова С., випускники нашого ліцею – студенти вишів: Рачок Д., Шуміло Л., Сахацький К., Пузирна К.
Нам сподобалось!!!
Як ви гадаєте, чи цікаво дізнатися про професію безпосередньо від досвідченої у цій справі людини? Ми, учні 9-А, переконалися в цьому завдяки науковим читанням, що проходили в Русанівському ліцеї під час «Квітень-фесту-2017».
Роздумуючи над вибором професії, ми з легкістю можемо заплутатись у власних вподобаннях. Розповіді ж людей, що успішно зробили цей нелегкий вибір допомагають нам вирішити, з якою справою пов'язати майбутнє. Науковці, студенти, представники різних творчих професій – усі ці люди доносять нам не лише цікаву, але й корисну інформацію зрозумілою нам мовою, і від цього лекції стають ще цікавішими.
Минулого тижня до нас навідалось багато лекторів з різних, кардинально протилежних галузей науки. Завдяки цьому нам вдалося дістатися до школи в Ізраїлі, побувати на місці надзвичайної, сенсаційної події, розшифрувати коди та навіть трошки наблизитися до політики. І, звісно, чимало учнів нашого класу замислилися над професіями, які нам представляли.
Такі лекції розширюють наш світогляд, відкривають щось нове.
Ми вдячні Русанівському ліцею, який надає можливість отримати нові знання не лише на уроках, а й під час зустрічей з успішними в науці й бізнесі людьми сучасності.
Аня Алєксєєнко, Тоня Перерва (9-А клас)
Щороку в Русанівському ліцеї під час «Квітень-фесту» проходять наукові читання. Це чудова нагода познайомитися й поспілкуватися з новими людьми. Мені дуже подобається цей захід, бо лектори легко заворожують слухачів своїми історіями з життя, з роботи. З погляду підлітка, дуже цікаво почути спогади вже дорослої людини про дитинство, про веселі пригоди.
А лекції на суто наукові теми корисні тим, що вони розказані зрозумілою і доступною мовою, тому слухачеві легко сприймати інформацію. Нерідко приходять і випускники ліцею, які діляться з учнями своїм досвідом, своїми досягненнями. На мою думку, дізнаватися щось нове від цікавих людей дуже класно і корисно.
Ірина Фещенко (9-Б клас)
Зустрічі з науковцями
Під час «Квітень-Фесту-2017», що проводився в Ліцеї минулого тижня, відбулося дуже багато цікавих заходів. Один з них – лекції науковців або просто професіоналів у певній галузі. Я хотіла б розповісти саме про них.
Багато спеціалістів у своїй справі прийшло до Ліцею, аби поділитися своїми знаннями. Наш 7-А клас, зокрема, почув про стан водного забезпечення в Україні та в усьому світі, про добування алмазів (природне та штучне), дізнався, як зашифрувати будь-яку інформацію (криптологія). Якщо казати коротко, то ось яку інформацію ми отримали:
1. Вода – чи не найважливіший земний ресурс. У наші часи з цим ресурсом поводяться дуже нерозумно й необережно. Україна достатньо забезпечена водою, якщо порівнювати з країнами Африки, але набагато менш забезпечена, ніж інші країни Європи. Ми власними зусиллями можемо перешкодити марним витратам води.
2. Існує два види криптології: криптографія та криптоаналіз. Криптографія займається безпосередньо шифрами, а криптоаналіз – зламом цих шифрів. На лекції ми почули подробиці про кожен із цих видів.
3. Ми дізналися про види алмазів (вони далеко не всі кришталево-прозорі), їх структуру та схожі на них природні матеріали, їх природне видобування, подробиці штучного.
Десь ми відкривали для себе дещо нове, а десь заглиблювались у деталі того, що нам було відомо. Загалом, нам усім дуже сподобалось: ми слухали, затамувавши подих, ставили запитання про те, що найбільше нас зацікавило. Я вважаю, що набуті знання можуть стати нам у пригоді як зараз, так і в майбутньому!
Дякуємо нашим випускникам, батькам і просто друзям ліцею за такі цікаві зустрічі!
Ліза Ткач, (7-А клас)