Петро Чернишов про латеральне мислення
19 квітня на учнів десятого та одинадцятого класів чекала зустріч із незвичайним гостем. Петро Чернишов, колишній директор компанії «Київстар», заснував табір «Kontora Pi» та проводить його за власний кошт, не отримуючи прибутку.
Ця зустріч принесла нам навіть більше, ніж ми могли очікувати: людина, яка за свою кар’єру вирішила чимало кейсів, розповідала про латеральне (нестандартне) мислення та на прикладах та іграх показувала, як його тренувати.
Також багато слухачів зацікавилися табором «Kontora Pi», який сам по собі несе основні цінності нашого ліцею (навчання, розвиток, згуртованість). І хоча щоб туди потрапити треба пройти ретельний відбір, я впевнена, що після цієї лекції лави “Kontora Pi” доповнять нові для світу, але знайомі для нас обличчя.
Дарія Лисюк 11-Б
Підсумки конкурсу відеороликів
Випускники завжди в курсі того, що відбувається в Русанівському ліцеї. І про те, що для нинішніх ліцеїстів Рл - теж цікаво! Тому і запропонували цей конкурс.
А що з цього вийшло – судіть самі! Ось роботи переможці!!
РЛ -мрій та дій (І місце)
На ідею створення відеоролика мене надихнуло саме життя - я мріяла вступити до РЛ та почала діяти. Цим відео мені хотілося передати свої почуття за рік навчання в ліцеї і довести, що все можливо досягти, варто лише прикласти зусилля. Я впевнена, що знайшла родину однодумців, кожен з яких є унікальним, але може підсилити своїми якостями спільну справу. Тож ми самі творимо своє майбутне спочатку в думках, а потім конкретними діями!
Є. Регент 7 клас
Еверест знань (ІІ місце)
Наш лiцей, є нашою другою домівкою, де комфортно спілкуватися з однодумцями. Тут ми зростаємо, покоряючи "Еверест знань". Своєю роботою хочу популяризувати вивчення математики та фізики серед підлітків.
Ладур Єгор, 9-А клас
Всесвіт РЛ (ІІІ місце)
Ідея створення саме такого ролика виникла дуже раптово та була одразу ж схвалена всіма учасниками команди. Нам було простіше щось змонтувати, ніж знімати, тому наш задум підходив ідеально. Ідеєю відео, власне, є зображення різноманітного ліцейного життя через навколосвітню подорож. Ми хотіли не просто розказати про особливості РЛ, а зробити це цікаво, незвично.
Фещенко Ірина, Сіроцинська Ніколь, Клименко Ігор, 11-Б клас
Ліцей у нашому житті (ІІІ місце)
Побачивши на сайті ліцею нотатку, спробували відповісти на питання «Що для мене ліцей?». Ми пригадали усі заходи, які проводилися за останні два роки, щоб зняти відео. Це було відповідальне завдання, бо треба було правильно передати наші думки іншим. Насамперед обдумали ідею, потім шукали фотоматеріал, підбирали музику. При монтажі виникли складності, але добре, що є такі однокласники… Це був цікавий та корисний досвід.
Білик Владислава, Кучер Марина, Клименко Марія,
Панченко Роман, Радченко Дар'я, 8-А клас
Життя в ліцеї або що він значить для нас (ІІІ місце)
Русанівський ліцей - найрідніший. Ми намагалися розповісти про маленькі моменти з шкільного життя, що знайомі кожному ліцеїсту. Саме тому ідея сюжету для ролика прийшла так швидко. Це просто наш улюблений ліцей!
Марія Лазоркіна, Ірина Демянович, Ангеліна Бабій, 10-А клас
Результати тестування з математики
Батьки учнів, які рекомендовані конкурсній комісії до зарахування до ліцею, мають до 31 травня особисто подати письмову заяву про зарахування.
ІІ тур тестування відбудеться для запрошених учнів 18 травня 2019 року о 10:00. Попередня реєстрація не потрібна.
З усіх питань стосовно вступу до Русанівського ліцею просимо звертатися до голови конкурсної комісії, заступника директора з НВР Древаля Максима Михайловича за телефоном (044) 227-34-57 або листом на електронну пошту [email protected]
Наукові читання в Русанівському ліцеї 2019
«Квітень-фест» завжди підтверджує, що обсяг інтересів нашої Рл-спільноти, справді, вражає! У рамках цьогорічних наукових читань було залучено рекордну кількість - 23 лектори. Численні питання з економіки й підприємництва, медицини, теоретичної фізики, математичного моделювання, правознавства, екології, з технології вирощування штучних алмазів, рекреаційного дайвінгу дозволили учням не лише підвищити рівень своєї ерудиції та громадянської свідомості, але й краще зрозуміти, що їх по-справжньому захоплює.
Наукові читання, нині ставши візитівкою Русанівського «Квітень-фесту», підтримують креативне середовище ліцею, сприяючи створенню справді сміливих ідей та поліпшенню результатів у різноманітних напрямках навчання.
Юрій Нефедов, учень 10-А
Під час «Квітень -фесту» в ліцеї проводилися цікаві та пізнавальні лекції. Поділилися своїм досвідом та знаннями різні фахівці.
Юрист Кшиванська І.М. розповіла про права й обов’язки підлітків. Дуже сподобався урок з дайвінгу, проведений випускником ліцею Кримцем Сергієм. Дізнавшись про всі секрети правильного занурення у воду, роздивилися костюми та інші пристосування аквалангіста.
Найбільше вразили картини художника та музиканта Валерія Вітера. Він показував плакати, у яких криється свій прихований зміст, зрозумілий не кожному. А підсилили почуття бардівські пісні. Це неймовірно!
Я дуже вдячна всім небайдужим людям, які знайшли час поділилися з нами знаннями й досвідом.
Марія Клименко, учениця 8-А
Проект “Київський вальс випускників 2019 року”.
Ще один важливий етап у нашому житті завершено, але серце завжди буде колотати під Віденський вальс. Адже, наші одинадцятикласники, подарували феєрверк емоцій своїм батькам, учителям та уболівальникам, ставши учасниками конкурсу «Київський вальс».
Невпізнанно красиві, високі, стрункі, збуджені й водночас спантеличені ліцеїсти закружляли у вальсі, зірвавши шквал аплодисментів у Колонній залі КМДА. Щотижневі, кількагодинні репетиції дали результат – І місце!!
Їх виступ був прекрасний, граційний, неперевершений!!! Дякуємо за професіоналізм хореографам-постановникам Абрашековим Едуарду Рафаїловичу й Оксані Анатоліївні та всім, хто долучився до організації.
Вітаю всіх нас ще з однією перемогою в історії Рл! Дякуємо нашим вихованцям за незабутні емоції та неймовірне свято!
Стримані, зібрані, втомлені, але з щирою посмішкою на обличчі, учні 11-А та 11-Б класів. А попереду ще одні випробування – ЗНО!
І нехай із такою ж легкістю вони увійдуть у своє майбутнє!!
Хай щастить!!
Думай, знай, перемагай!
12 квітня в рамках "Квітень-фест 2019" відбулася традиційна інтелектуальна гра "Брейн-ринг". За звання найрозумніших учнів ліцею змагалися 8 команд (56 учнів), які показали високий рівень ерудиції, уміння логічно мислити та швидко знаходити правильні відповіді на складні запитання. Також учасникам вдалося помандрувати Європою, відшукати правдиві факти та розгадати цікаві шаради.
У запеклій боротьбі, у результаті "перестрілки" з командою №1, перемогу здобула команда №3 у складі Андроніка Павла (8-а), Будій Тетяни (9-б), Локтіонова Даніїла (11-а), Отблєск Аріни (10-а), Семенова Михайла (7-а), Чучканова Володимира (11-б) та Шумського Артема (9-б).
Вітаємо переможців і бажаємо всім учасникам гри успіхів у навчанні, творчої наснаги та нових звершень!
І знову про олімпіаду з математики…
Я поринула у всю процедуру підготовки та проведення олімпіади лише, коли почала працювати в Русанівському ліцеї, хоча дізналась про цю традицію ще рік назад. Що мене вразило?
Насамперед – відбір задач: невимушене спілкування вчителів і випускників, про математику і не тільки; корекція умов геометричних задач; доброзичлива робота творчої групи, до якої долучалися усі небайдужі, навіть по Скайпу; обговорення авторських задач усіма, кому це цікаво!
І ось настав день олімпіади. Знову щось неймовірне: учні допомагають організовувати процес; учителі, випускники та гості цього свята з радістю та наполегливістю працюють у журі. І, що цікаво, ніхто не намагається уникнути роботи.. Адже кількість учасників, не тільки для мене, була несподіваною.
На щастя, все вдалося!!
Формат проведення олімпіади дуже цікавий. Наймолодші учні, спілкуючись із членами журі, пояснювали свої розв'язки, виправляли помилки та мали право на другу спробу. А ще, дуже хвилювались, щоб пройти у другий тур. І було прикро бачити засмучені обличчя, і навіть сльози на очах…
Щодо старших учасників, то це випробування на вміння слухати і чути один одного, вибудовувати спільну лінію розв’язання задачі, а ще робота в команді…ДРУЖНІЙ І ДОБРОЗИЧЛИВІЙ КОМАНДІ.
Атмосфера цього дійства просто неймовірна! І день, проведений на олімпіаді з математики Русанівського ліцею, наповнив кожного учасника позитивними емоціями, незабутніми враженнями, добром і затишком.
Фото нагородження переможців олімпіад РЛ
Змагання з волейболу на кубок ліцею
Кубок ліцею з волейболу розігрувався між командами 10 - 11 класів. Відповідально підібравши гравців у свої команди, учні сумлінно готувалися до чемпіонату.
Боротьба була дуже запеклою, кожна команда хотіла перемогти і тому не поступалася. Зігравши майже 2 повних та виснажливих кола, учасники здобули однакову кількість перемог, що й завадило остаточно визначити чемпіона.
За цікавий досвід та емоції, за командну гру щиро вдячні тренеру Оксані Миколаївні.
З нетерпінням чекаємо на остаточні результати!
Єлизавета Резниченко, 10 -А клас
Якою повинна бути справжня команда?
Саме на це запитання кожен з нас, одинадцятикласників, відповідав під час тренінгу з тімбілдінгу. Виявилося, що всі ми прагнемо довіри в колективі, теплої ненапруженої атмосфери. Саме цьому нас і навчали, розповідаючи про проблеми, що перешкоджають створенню міцних взаємин. Наприклад, футбол, звичайна, на перший погляд, гра, неможлива без співпраці та розробленої заздалегідь стратегії. Розглядаючи різні варіанти проведення матчу, ми самі визначали, за яких умов команда виграє змагання.
Наступний конкурс, побудова веж з макаронів та зефіру, проявив нестандартне мислення та креативність. Найвищою була споруда, підвішена до стелі. Окрім необхідності втримати всі матеріали в стійкому положенні, ми домовлялися, яку модель вежі створимо. Усі витвори мистецтва вистояли, незважаючи на жорстоку та невблаганну силу земного тяжіння.
Однією з найцікавіших ігор під час усього тренінгу виявилася імітація машини та водія. Здавалося б, усе дуже просто: хтось керує, а хтось у ролі автомобіля рухається із заплющеними очима. Проте уявна дорога була переповнена учасниками і найважливішим завданням стало уникнення зіткнень.
Так і проминули три години нашого тренінгу, весело, корисно. Щиро дякуємо БФ "Фонду Кличко" за можливість ще більше зміцнити наш колектив.
Алєксєєнко Аня, учениця 11-А
Вчимося командній роботі
12 квітня і в 10-А класі відбувся тренінг: робота в різних командах, міні- конкурси і тест на довіру!
Окрім практичної частини, був і цікавий теоретичний блок, під час якого сформовані міні-команди змогли проявити свою фантазію.
Під час тренінгу були перемоги та невдачі, але ми вчилися долати їх разом.
Отже, стажери фонду Анастасія та Станіслав заклали підґрунтя для подальшої командної роботи нашого класу.
Ольга Бакаєва, учениця 10-А
Підсумки олімпіади
6 квітня відбулася 24-а олімпіада з математики Русанівського ліцею.
380 учнів Києва, Харькова, Вінниці, Чернігова та інших міст (15 !) України взяли участь у ній. І хоча завдання для 6-10 класів, серед учасників олімпіади - талановиті учні 5-го, і навіть 4-го класу!
Звичайно, і ця олімпіада була б неможливою без теплої, міцної, всебічної підтримки ВИПУСКНИКІВ ЛІЦЕЮ! Їх допомога для вчителів, учнів і в цілому для Русанівського ліцею, дійсно БЕЗЦІННА!
"Родзинками" Олімпіади стали авторські задачі, запропоновані учнями ліцею, випускниками, вчителями, друзями ліцею та традиційно відібрані членами компетентного журі. Усна форма захисту задач в 6-7 класах є корисною для дітей і викликає неабиякий інтерес. 56 членів журі Олімпіади допомагали виявити найсильніших. І це вдалось!
Щиро вітаємо ПЕРЕМОЖЦІВ 24-ої Олімпіади РЛ з математики! Бажаємо Успіхів! Натхнення! Наснаги! Подальших Перемог!
Слова щирої ПОДЯКИ усім, хто долучився до організації та проведення цього традиційного заходу Русанівського ліцею. І зокрема, нашим партнерам і спонсорам:
Infopulse, Star, Evo, Luxoft, Фонд PariMatch, True Item, Контора Пі, Випускники РЛ
До зустрічі на 25-ій Олімпіаді РЛ з математики в наступному році!..