День ліцеїста в РЛ
Бути ліцеїстом - що значать ці слова?
Напевно, кожен день вчитися та дізнаватися щось нове, берегти друзів та допомагати іншим, вірити в свої сили та впевнено йти до мети.
18 жовтня РЛ святкував День ліцеїста. Усі зібралися у родинному колі та радо вітали один одного. Цікавими були цьогоріч майстер-класи. Ми мали змогу познайомитися ще ближче, поспілкуватись, обмінятися досвідом та навичками. Згадаємо про них?
Для математиків та фізиків проведено декілька захопливих лекцій та семінарів. Один з них мав назву “Неточності теоретичної фізики та їх наслідки в експериментальній». На прикладах веселих та незвичайних задач краще розумієш суть фізичних процесів. Не менш цікавим було доведення софізмів.
А ще про шахи. Усім знайомий вид спорту заграв новими барвами на нашому святі. Партії були зіграні між учнями різних класів. Грали навіть утрьох! Для юних інженерів проводився майстер-клас з побудови найпростіших літаків. Правда з пенопласту, палиці, пластиліну та клею, але ми навчилися створювати літаки!
Ліцеїсти - творчі люди. На одному з етапів ми довели, що наші руки з плечей, створивши картинку в одному з трьох стилів - аніме, пейзажі або герої “MARVEL”. Під час майстер-класу “Перспектива” вчились малювати, однак це були 3D малюнки. У результаті ми отримали сходинки, які були занадто реалістичними.
Навіть старі й непотрібні речі ліцеїсти перетворювали на витвір мистецтва. Здавалося б кому знадобляться непрацюючі диски? Але, поєднавши їх з серветками, можна створити прекрасний елемент декору в техніці декупаж на етапі “Веселий клей”. Після майстер-класу “Грошове дерево” у вас залишились копійки, номіналом 1, 2 та 5, оскільки з них було виготовлено чарівні гілочки. Багато з наших ліцеїстів здатні не тільки штурмувати задачі, а й швидко опановувати нові види діяльності всього за 30 хвилин, наприклад, запальний ча-ча-ча. Любителі ручної праці мали змогу створити дракона з одного листа паперу або ж виготовити власну мотанку, що слугує оберегом.
А для тих, хто захоплюються психологією цікавою була “Теорія обману”. Отримані навички з розпізнавання обману на рівнях тіла, слів та емоцій без сумніву є корисними й потрібними.
На наших майстер-класах було місце для тих, хто хотів просто відпочити. Бо робити візерунки на печиві не тільки весело, а й дуже смачно. Як не дивно, на майстер-клас “Плетіння сучасних кос” приходили не лише дівчата. Виявилося, що хлопці також були зацікавлені в розкішній зачісці. Дивовижні маски з вусами та посмішками виготовлялись на етапі “Flash Photo”. Усі отримали заряд позитиву та декілька прикольних фотографій. Що може бути кращим за веселу гру? “Improvisation” був створений для сміху. Вгадати хто ти, де і що робиш було складно через постійні жарти, проте це робило гру ще цікавішою.
На етапі “Пазл” учні змогли не тільки скласти невеличкі картини, а й відновити легендарне творіння Леонардо да Вінчі “Мона Ліза”, згуртувавшись у дружню команду.
Цей день справді був особливим і незабутнім. Вітаємо всіх нових ліцеїстів та дякуємо організаторам за проведення свята. Ліцей - це не просто школа, а місце, куди хочеться вертатись щодня, працювати, творити та розвиватися.
Маша Лазоркіна, 11-А клас
Питання наші, відповіді Ваші – Вероніка Євгенівна Зацаринна
А чи могли б ви відверто розповісти про себе? Для когось дивно це почути, а хтось із радістю поділиться.
Сподіваємось, що цей проект започаткує нову творчу справу, з якої ліцеїсти черпатимуть сили, енергію, знання, натхнення, світло і тепло для душі.
Про багатогранне життя наших вчителів у рубриці "Знайомтесь!"
Учитель англійської мови, класний керівник 8-А класу Вероніка Євгенівна Зацаринна.
Які країни Європи Ви встигли відвідати?
Я була у таких країнах Європи, як Данія, Чехія, Іспанія та Англія. В останній була лише проїздом, на конференції. Звичайно, знання англійської стало в нагоді під час подорожей, оскільки це інтернаціональна мова.
Чому саме англійська мова?
Англійську я почала вивчати з першого класу в спеціалізованій школі. У мене відразу почало добре виходити, навіть без допомоги репетиторів, і мені дуже подобалось. Потім, під час шкільної практики, випала нагода спробувати викладати дітям, що також припало до душі. Крім того, у власних учителів я бачила речі, які хотіла б зробити по-іншому. Так, щоб дітям було цікаво. А коли бачу, що навчила дітей чомусь новому, я отримую задоволення.
Що Вам подобається в роботі в ліцеї?
Я люблю відкривати для себе щось нове. Мені подобається працювати з нашими учнями, давати їм щось більш цікаве й корисне, не змушуючи сидіти над нудними підручниками.
Чим займаєтесь за межами ліцею?
Раніше мені дуже подобалось займатись рукоділлям: вишивання, квілінг, плетення з бісеру - усім цим я займалась з великим задоволенням. Зараз люблю відвідувати різноманітні конференції, що розширюють мій кругозір та дозволяють дізнаватись про івенти, які були б цікаві моїм учням.
Чи задумувались Ви колись про які-небудь інші професії?
Так. Я з дитинства дуже люблю тварин, тому завжди хотіла бути ветеринаром. По життю я альтруїст та волонтер, тому мені хотілось допомагати тваринкам. Проте з часом бажання іти в медицину пропало, а любов до звірят залишилась.
Знаєте ще якісь мови?
Звичайно. Я знаю німецьку та іспанську. Остання, на жаль, на початковому рівні, проте я не стою на місці. Взагалі, коли я вступала до ВНЗу, мій батько дуже хотів, аби я вчила китайську. Добре, що він мене не змушував, і не довелось вчити всі ці ієрогліфи.
Кого з учителів ліцею хотіли б бачити своїм учителем?
Якщо чесно, я була б не проти, якщо б у мене викладали всі вчителі ліцею. Обрати когось одного мені важко, тому хочу виділити Оксану Петрівну, Анну Миколаївну та Максима Михайловича. Мені дуже подобається їх сучасний підхід до викладання та спілкування з учнями. Думаю, саме цього не вистачає зараз у школах.
Інтерв’ю брала учениця 10-А класу - Лозінська Анна.
Питання наші, відповіді Ваші – Марія Леопольдівна Давидова
А чи могли б ви відверто розповісти про себе? Для когось дивно це почути, а хтось із радістю поділиться.
Сподіваємось, що цей проект започаткує нову творчу справу, з якої ліцеїсти черпатимуть сили, енергію, знання, натхнення, світло і тепло для душі.
Про багатогранне життя наших вчителів у рубриці "Знайомтесь!"
Учитель української мови та літератури, «Відмінник освіти України» Марія Леопольдівна Давидова.
Маріє Леопольдівно, скажіть, будь ласка, який предмет у школі був у Вас улюбленим?
Нууу… Хочу сказати, у свій час дійсно любила українську мову, літературу. Любила дуже хімію, учитель була класна, і історію, історію вів директор школи, чудовий був учитель, і все, по моєму…
А чому ви вибрали саме українську мову для викладання?
Зазвичай, у дитини різні мрії. Спочатку я хотіла бути лікарем, медсестрою, а потім логопедом (хо-хо, копірайтеру цього інтерв’ю якраз потрібен логопед). А вчителька Марія Семенівна сказала, що з мене вийде гарний вчитель. Ще я кулінаром хотіла бути, і до сих пір мені подобається готувати різні смаколики. Але моя мама сказала: «Досить, я тебе такому і сама навчу»..
Коли я писала твори, а писала я великі твори, то робила багато помилок. Якщо чесно, то взагалі не знаю, як так сталося, що я стала вчителем. Це не було моєю мрією, це вийшло якось спонтанно.
Назвіть три речі, які, на Вашу думку, мають буди в ліцеї майбутнього.
Так, щоб ліцей майбутнього був дійсно цікавим, він має бути креативним; по-друге, і дорослі, і діти мають бути зацікавленими в співпраці, і не просто вчитися і навчати, а вони мають доповнювати один одного. Третє - це внутрішня мотивація учнів навчитися. Шкода, але учні, які приходять зараз навчатися, відрізаються від тих, коли ми вчились у свій час.
Кого з вчителів Русанівського ліцею ви хотіли б бачити своїм вчителем?
О, знаєте, напевно багатьох. У кожного я могла б щось взяти!
Алгебру я любила більше за геометрію, та думаю, що якби мене вчила Михайлик Ірина Володимирівна та Григорій Борисович, то вони б прищепили мені любов до геометрії, тому що вміють НАВЧАТИ.
У свій час я була дуже неспортивною дитиною – хворобливою і завжди в спецгрупі, але, мабуть, з Оксаною Миколаївною, попри свою лінь, я таки чомусь би навчилася.
Фізику взагалі не знала, здавала тільки за допомогою хлопців - однокласників.
Як ви розумієте наші почерки? (Завжди було цікаво, як вона розуміє моє криваве місиво під назвою почерк)
Так, це біда, з якою я борюся, але толку іноді мало. Знаєте, я не зразу поступила до ВУЗу і рік працювала в школі секретарем. У директора цієї школи був дууууууууже складний почерк, це була суцільна лінія з якимись загогулями. Звичайно, навик розбирати ТАКИЙ почерк мені допоміг у житті. Кажуть, що якщо не розумієш, то став «два». Але я завжди хочу бачити в роботах учнів щось розумне і знайти якесь зерно, щоб позитивно оцінити роботу.
Чи вважаєте себе справжнім патріотом України?
Який зміст ви вкладаєте в ці слова? Я люблю Україну, шаную традиції предків, намагаюся передати вам цю любов. Хочу, щоб ви цінували землю, на якій народилися і яку залишите спадкоємцям.
Інтерв'ю брали учні 9-А класу: Гельман Даніїл, Безрук Костянтин.
Остаточні результати IGO2019
Цього року олімпіада проводилась у 54 країнах та майже у 200 містах за участю понад 6200 учнів.
Питання наші, відповіді Ваші – Юрій Орлеанович Селезнев
А чи могли б ви відверто розповісти про себе? Для когось дивно це почути, а хтось із радістю поділиться.
Сподіваємось, що цей проект започаткує нову творчу справу, з якої ліцеїсти черпатимуть сили, енергію, знання, натхнення, світло і тепло для душі.
Про багатогранне життя наших вчителів у рубриці "Знайомтесь!"
Учитель фізики та астрономії, Заслужений вчитель України Юрій Орлеанович Селезнев
Що вам подобається в роботі в РЛ і в професії вчителя?
Поняття «роботи» та «професії» відрізняються, тому не слід їх плутати. Якщо ваша робота принаймні на 40% є вашим хобі, у ній з’являється творчість. А при суміщенні творчості з професіоналізмом, ви досягаєте успіху в будь-якій профессії. Усе це приносить задоволення тільки тоді, коли вчитель вчиться, самоудосконалюється. А спілкування з молоддю – сповільнює старіння.
Чим ви захоплюєтесь?
Полюванням і рибалкою, а ще читаю багато літератури.
А що любите читати?
Я «всеїдний», читаю абсолютно все: фантастику, поезію, детективи, історичну й наукову літературу. Зараз читаю «Життя 12 Цезарів» про Римську Імперію.
Ким би ви працювали, якщо б не стали вчителем?
Водієм пожежної машини.
Яким ви бачите ліцей в найближчому майбутньому?
Насамперед, якісне й територіальне розширення, введення нових технологій - успіхи для учнів та вчителів.
Кого з учителів ви хотіли би бачити своїм вчителем?
У нашому ліцеї всі вчителі найвищого рівня, когось виділяти не хочеться. Учителя української мови, вчителя історії і, звісно, математики і фізики. Я дуже задоволений учителями математики в Русанівському ліцеї, хоча вони всі різні. Між іншим, кожен фізик обов’язково повинен бути математиком, а ось математик фізиком – ні.
У кому з учнів ви бачите себе в шкільні роки?
Важко сказати, всі дуже різні. У всякому випадку, я не був відмінником і зразковим учнем, але й погані вчинки не робив. Як і інші – читав, грав у футбол, гандбол, завжди був у русі.
Уболіваєте за футбольні клуби?
Я – киянин у шостому поколінні, так що я, як і мій дід, як і мій батько, вболіваю за «Динамо-Київ». Ну не можу ж я за «Спартак» або «Шахтар» вболівати.
Сучасний учень. Його найважливіші якості?
Найважливіше те, що повинно бути, а не те, що є. Насамперед, у кожного учня повинна бути ціль, перспектива й висока концентрація. Не обов’язково бути «зубрилкою», просто потрібен баланс між спортом, дружбою, відпочинком, походами, навчанням, виконанням домашнього завдання – такий баланс звільняє багато часу й полегшує процес навчання.
Ви кажете, що разом з професіоналізмом має бути творчість. А які у вас джерела натхнення?
Безумовно, це життя й інформація. Побачив в Інтернеті, як дядько робить дослід неправильно – переробив його та показав семикласникам. Поспілкувався з людьми на олімпіаді – розказав щось нове вам. Це все не виникає з нічого. Ще хотів написати книгу з фізики для учнів, щоб все було по темах і розділах, а не по класах, але якось «руки не доходили».
І останнє питання: яку оцінку ви б поставили учню, який підірве термостійку колбу нагріванням?
За що оцінку? За порушення техніки безпеки? У відповідності з розпорядженням міністерства ставиться 1 бал.
Дякуємо Вам!
І вам дякую!
Інтерв’ю брали: учні 10-Б класу - Артем Шумський, Артем Волик.
Графік проведення районних олімпіад
З 9 листопада 2019 року стартує II (районний) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів.
Бажаємо всім учасникам учнівських олімпіад успіхів, перемог і нових відкриттів!
Розпочинаємо курси для шестикласників
Русанівський ліцей оголошує про старт підготовчих курсів для шестикласників у 2019-2020 н.р.
Організаційні батьківські збори відбудуться у п’ятницю, 11 жовтня, о 17:00 (каб. 17).
Заняття розпочнуться 17 жовтня 2019 р. (четвер) о 16.00
Батьки про Вереснівку 2019
Цього року мої діти вступили в РЛ: донька в 7 клас, син в 10-ий.
І їх чекала цікава подія: Вереснівка.
Вереснівка - це бойове "хрещення" новачків, 3-денний похід всім колективом ліцею. Чекали з нетерпінням цієї події. І от від сьогодні вона вже в минулому.
Діти повернулись додому втомлені, виснажені, обличчя перемазані вугіллям (посвята у туристи), але задоволені та радісні. Зроблені висновки: що треба брати з собою наступного разу, а що є зайвим. Діти кажуть, що вони здружились між собою, що їм подобається бути самостійними, наступного разу хотіли б менше "інструктажу" і опіки від батьків (так, всі охочі батьки теж можуть брати участь у походах).
Ми з чоловіком вдячні організаторам Вереснівки за чудову ідею.
Ми вдячні класним керівникам наших дітей - Ірині Володимирівні і Ганні Миколаївні.
Ми вдячні батькам, які допомагали дітям у закупівлі продуктів та інвентарю.
Всім міцного здоров'я і ... з нетерпінням чекатимемо Травнівки!
Сім'я Шафаренко
До уваги батьків п’ятикласників!
СЗШ №182 розпочинає набір учнів 5-х класів у школу «Знайка».
Курс з цікавої математики проводитиме вчитель Русанівського ліцею, Заслужений учитель України Г.Б. Філіпповський.
Бажаючих запрошуємо на батьківські збори
04 листопада 2019р. на 19.00.
Заняття плануємо розпочинати
у середу 06 листопада о 16.30 в приміщенні СЗШ №182 (бул. І. Шамо 17).
Телефони для довідок : 044-362-48-74, 044-295-01-30, 068-3747293.
Вереснівка 2019
Цей захід для нашого класу був чимось новим, ніхто не знав чого очікувати. Ми ретельно готувалися: купували продукти, вирішували питання щодо наметів, меню тощо. Однією з задач було згуртуватися, і насправді, наші стосунки зміцнилися.
Так, були деякі проблеми, але це навчило наш клас бути відповідальнішим, мати сміливість визнати помилки і колективно їх вирішувати. Дуже цікавою стала нічна гра, яка складалася з 16 локацій. Атмосфера, дух конкуренції та виняткові завдання-супер.
Ммм, а які смачні сніданки!! Дарма, що без солі та недоварені. Зранку дуже холодно. Прокинувшись, ти одразу біжиш до вогнища, мов Пилип з конопель. Таке приємне відчуття теплоти проходить по тілу. І як добре, що погода була сухою та прогнози не справдились…
Неодмінно поїдемо на маївку!
Учні 10-В класу.