Питання наші, відповіді Ваші – Оксана Миколаївна Мартіросян
А чи могли б ви відверто розповісти про себе? Для когось дивно це почути, а хтось із радістю поділиться.
Сподіваємось, що цей проект започаткує нову творчу справу, з якої ліцеїсти черпатимуть сили, енергію, знання, натхнення, світло і тепло для душі.
Про багатогранне життя наших вчителів у рубриці "Знайомтесь!"
Учитель фізичної культури - Оксана Миколаївна Мартіросян
Які у вас були найулюбленіші предмети в школі?
Алгебра, фізкультура й фізика.
Хто ви за фахом?
Я за фахом інженер-гідрогеолог, а не вчитель фізкультури. Закінчила Національний університет ім. Шевченка, факультет геології, спеціальність інженерна геологія та гідрогеологія, тому я туди складала і математику, і фізику, а не фізкультуру.
Назвіть важливі якості сучасного учня?
Це дуже розвинена, інтелектуальна й самостійна дитина.
Що вас змусило змінити профіль?
Мабуть, життя. Я працювала інженером-гідрогеологом у науково-дослідницькому інституті, але це не моє. Усе дуже тихо та спокійно. Коли закінчувала університет, то отримала другий диплом, який дозволив мені працювати інструктором з легкої атлетики.
Що вас привело в Русанівський ліцей?
Це було вже так давно… Я працювала в 182 школі вчителем фізкультури в початкових класах, тут до мене прийшли дівчата з Русанівського ліцею, попросили, щоб я в них викладала фізкультуру. Я погодилась. І з 2001 року стала вчителем фізкультури ліцею.
У теорії, ким ви ще хотіли або могли б працювати?
Я в дитинстві хотіла бути стюардесою. Треба було поступати після 9-го класу, але мені не дозволили батьки.
Чим ви ще займаєтесь, окрім ліцею?
Я дуже люблю подорожувати. Уже була в багатьох країнах. Ще люблю читати та дивитися кіно, таке, нетрадиційне, щоб мозок виносило. Кататись на лижах.
Можете порекомендувати якийсь фільм або книги?
Мій найулюбленіший фільм «Звуки музики». Стосовно книжки, можу порекомендувати «Тигр снегов» автор Тенцінг Норгей, Джейм Рамсі Ульман. Гадаю, вам сподобається.
Ви казали, що багато подорожуєте. Розкажіть щось цікаве.
Мені дуже сподобалась Індія. Місто Амрітсар. Це таке святе місце сикхів, Золотий храм, у який паломники йдуть з усього світу. У цьому місці тиша та спокій, хоча дуже велика кількість людей. Храм надає всім свою гостинність, незалежно від віри тебе тут нагодують, і можна переночувати.
Як ви бачите ліцей майбутнього?
Я хочу, щоб у нас була спортивна зала! Щоб ліцей знаходився на Русанівці, бо Русанівський ліцей не може бути десь на Троєщині або Позняках. Щоб він був сучасний.
Кого з нинішніх учителів ви хотіли б бачити своїм учителем у шкільні роки?
Мабуть, Ірину Володимирівну Михайлик, у неї вчилась моя донька, я дуже любила алгебру, тому хотіла б, щоб вона була моїм учителем. Ще, напевно, Юрій Орлеанович, фізика теж була моїм улюбленим предметом.
У кого з ваших рідних найцікавіша доля або ким ви пишаєтесь?
Своїми батьками.
Що вас ще надихає, окрім фільмів та подорожі?
Мене надихають прості речі – піднятись в гори з рюкзаком, дивитись на море, спілкуватись з рідними, радіти успіхам своїх учнів.
Можете описати себе в шкільні роки?
Борець за справедливість. Повинно бути все чесно й за правилами.
Питання, яке турбує всіх учнів Русанівського ліцею: чи можна пропустити нульовий урок, замінивши його пробіжкою?
Можна. Якщо ти прийдеш і скажеш, що ти пробіг, і я тобі повірю.
Які нормативи дійсно потрібні в нашому житті?
Ніякі. Людина сама повинна відчувати, що їй потрібно зробити, і вести здоровий спосіб життя.
Чи знаєте ви випусників, які досягли великих успіхів у спорті?
Так, син Марії Леопольдівни Ігор Давидов, випускник 2005 року. Він почав займатися бігом у десятому класі, я помітила, що він дуже добре бігає, покликала тренера з легкої атлетики, і вона сказала, що з нього буде чемпіон – він був членом Олімпійської збірної. Був чемпіоном Європи на дистанції 400 та 800 м. А випускник 2003 року Єгор Панченко займається велосипедним спортом, тренує спортсменів і складає індивідуальну програму для них.
У нас в ліцеї є дуже багато гарних волейболістів. А ви добре грали у волейбол?
Ні, я з ними вчусь. Деякі вже перевищили мене в майстерності, і це дуже добре, коли учень кращий за свого вчителя.
Тоді все, дякуємо.
Інерв`ю брали учні 10-Б класу Артем Шумський, Ілля Дероган .
Оновлена сторінка “Вчителі”
Оновлено сторінку сайту в розділі «Вчителі».
Дякуємо Мирфайзиєву Олегу Миракбаровичу та Афанасьєвій Ірині Валентинівні за допомогу щодо оформлення стрінки!
Питання наші, відповіді Ваші – Світлана Орестівна Тимошенко
А чи могли б ви відверто розповісти про себе? Для когось дивно це почути, а хтось із радістю поділиться.
Сподіваємось, що цей проект започаткує нову творчу справу, з якої ліцеїсти черпатимуть сили, енергію, знання, натхнення, світло і тепло для душі.
Про багатогранне життя наших вчителів у рубриці "Знайомтесь!"
Заступник директора, учитель історії Світлана Орестівна Тимошенко
Вам завжди подобалась історія, чи був якийсь інший улюблений предмет?
Історія не була моїм улюбленим предметом у шкільні роки. Я захоплювалась фізикою, любила й математику, навчалась у профільному класі. Проте так склалось, що вступила на історичний факультет.
Чим Ви займаєтесь поза межами ліцею?
У мене є хобі - посткросінг. Обмінююсь листівками з людьми по всій Україні та за її межами. Це просто цікаво й приємно! Люблю читати, але зараз часу не вистачає, і тому слухаю аудіокниги… А ще - танці, адже займалась ними в дитинстві. Вальс і танго залишились моїми улюбленими жанрами. У них закладено не лише майстерність, а й глибокий емоційний зв'язок між партнерами. Радію, коли бачу наших учнів і випускників кружляючих в ритмі танцю. Часто переглядаю відеоролики. Вражає!
Яка улюблена книга шкільних років?
Читала багато, зокрема Джеймса Фенімора Купера. У мене була ціла серія його романів. Навіть пам’ятаю обгортки книжок, бо купувала їх сама на зекономлені гроші. Придбати бестселери та популярні видання було не зовсім просто: треба було їх замовляти й місяцями очікувати надходження. Але більш за все, любила поезію. Захоплювалась І.Франком та О.Пушкіним. Я щодня читала, перечитувала, переписувала, цитувала, бо кожен їх рядок - неперевершений.
Якій музиці надаєте перевагу?
З віком вподобання змінюються… Слухаю те, що за «душу бере», люблю й класичну музику.
Які, на Вашу думку, три найважливіші якості сучасного учня?
Я вважаю, що сучасний учень ефективний комунікатор, бо легкий у спілкуванні, вміє вільно знаходити інформацію, висловлювати свої думки й реалізовувати свої бажання. Цієї доступності мені дуже не вистачало, коли навчалась в школі... А зараз кожен із нас може дізнатись про все на світі, було б бажання. Інтернет - це чудовий винахід ХХ століття!
Що обов'язково буде у РЛ майбутнього?
Мрію, щоб у ліцеї, насамперед, не було ніякого обов’язкового оцінювання учнів. Спілкування, неповторність, науковість, творчість усіх тих, хто переступає поріг нашого ліцею! А ще – неймовірне бажання бути причетним до Ліцею.
Які людські риси Вам найбільше імпонують?
Я не терплю брехні! Ціную відвертість, відкритість у стосунках, поважаю справедливість у взаємовідносинах та вірність.
Який Ваш улюблений історичний діяч?
Маргарет Тетчер. Я захоплююсь цією жінкою, дипломатом, політиком, мудрою людиною. Вона - еталон здорового глузду, розумових здібностей і політичного хисту.
Інтерв`ю брала учениця 10-А класу, Лозинська Анна.
День Гідності і Свободи в Русанівському ліцеї
21 листопада, у День Гідності і Свободи, до Русанівського ліцею завітав відомий український казкар, поет, музикант, сценарист, майданівець, волонтер Сашко Лірник.
Учні були учасниками інтерактивних казок, веселих та серйозних, для дітей та дорослих. Затамувавши подих, ліцеїсти слухали нотатки письменника про Майдан, про війну, про козацький дух, що допомагає нашим воїнам боронити українську землю.
Сашко Лірник зарядив усіх духом патріотизму, гідності і свободи.
Оксана Артеменко
Питання наші, відповіді Ваші – Григорій Борисович Філіпповський
А чи могли б ви відверто розповісти про себе? Для когось дивно це почути, а хтось із радістю поділиться.
Сподіваємось, що цей проект започаткує нову творчу справу, з якої ліцеїсти черпатимуть сили, енергію, знання, натхнення, світло і тепло для душі.
Про багатогранне життя наших вчителів у рубриці "Знайомтесь!"
Учитель математики, Заслужений учитель України - Григорій Борисович Філіпповський
Назвіть свій улюблений шкільний предмет.
Це була геометрія. Я думаю, що саме вона найкраще розвиває творчі здібності учня. І, як мені здається, зі школи повинен виходити учень, який може винаходити, фантазувати й у цілому творчо мислити, а саме геометрія найкраще культивує це в учнях.
А чи був у вас такий «герой», який спонукав вас вивчати геометрію?
Мені завжди подобалась геометрія як творчість, але, звичайно, спочатку, коли я був молодим учителем, велику роль відіграв прекрасний київський педагог Ісак Аркадійович Кушнір. Ми з колегами відвідували його курси, і це дало сильний поштовх для нас, недосвідчених викладачів.
Назвіть найважливішу, на вашу думку, якість учня.
Мені здається, має бути два моменти: розум і доброта, оскільки розум, не підкріплений добротою та людськими якостями, може піти в дуже небезпечну зону, ну, і навпаки - доброта без розуму виглядає дуже дивно.
Чи працювали ви кимось, окрім учителя?
Так, за першою освітою я інженер-суднобудівельник, три роки працював майстром цеха на суднобудівельному заводі в Києві і думаю, що це була дуже гарна школа життя для мене. Тоді зрозумів, що справа не лише в освіті, а все-таки більше в людських якостях.
А хотіли б ви пізнати ще якусь професію?
Хотілося би бути ще багато ким, наприклад, я заздрю людям, які займаються дайвінгом. Дуже хотілось би попірнати в морських глибинах і подивитися на неймовірний підводний світ. Але, з іншої сторони, коли ти обираєш професію, то маєш служити їй вірою і правдою, і тому, якщо є вільна хвилина, я віддаю її математиці, зокрема геометрії.
Чи намагалися ви розв’язати не розв’язувану задачу?
Так, але в мене нічого не вийшло. Я радію тому, що учні часто краще розв’язують задачі, ніж я, і я можу з ними консультуватися. Я щасливий, що є ті, хто завдячуючи моїй допомозі піднялися на високий рівень.
Які ваші музичні вподобання?
Ну, сьогодні це класика, а у свій час ми захоплювались Beatles, Led Zeppelin і The Rolling Stones. У Радянському Союзі теж були гарні групи, які зараз вже забуті – «Пісняри» «Веселые ребята», «Поющие гитары» — це теж виконавці часів моєї молодості.
Інтерв'ю брали учні 9-А класу: Безрук Костянтин, Гельман Даніїл.
Толерантність як запорука людяності
«Ваша думка для мене глибоко ворожа,
але за ваше право її
висловити я ладен віддати своє життя”
Вольтер
День добра, як писала Соня, у Русанівському ліцеї ми відмічаємо ЩОДНЯ. І Міжнародний День Толерантності, який відзначається 16 листопада, для учнів Рл це не просто один день терпимості у рік.
Щодня ми намагаємося чути один одного, поважати думку іншого, бути відкритими до наших індивідуальних відмінностей, адже всі різні, але рівні.
Тож сьогодні ми звернулися до народної мудрості і висловів видатних постатей. Розглянули їх під іншим кутом, занурившись у глибину змісту, відкривши для себе нові грані давно знайомих простих життєвих істин.
Назар Придка 10-А
День ДОБРА в РЛ
13 листопада у всьому світі відзначають День добра. Звичайно ж, ліцеїсти не могли проігнорувати таку подію.
Не встигали учні перетнути ганок ліцею, як їх замикали в обійми наші усміхнені дівчата. Ніхто не міг проскочити повз та залишитися без позитивного заряду на навчальний день. Інші підхопили цю затію. Підходили один до одного, обіймалися та бажали щось приємне, ділились цукерками й позитивом. Атмосфера в ліцеї була чарівною, ніби добрі слова та емоційна підтримка наситили повітря.
Але не тільки учні брали участь у святкуванні: учителі так само вітали ліцеїстів і сяяли усмішками (нам із Ганною Миколаївною як раз пощастило втрапити до кадру, коли ми обіймалися).
Я дуже радію, що День добра майже не відрізнявся від інших у РЛ: 14 листопада учні так само вітали один одного обіймами, підбадорювали перед початком уроків і вчителі теж сяяли перед робочим днем.
День Добра Ми відмічаємо ЩОДНЯ!!
Софія Кобизька
Оновлена фотогалерея
Приємно переглядати фото, родом із дитинства та ліцейного життя. Від них віє теплом, радістю та щасливими спогадами...
До фотоархіву додано альбоми за 2013-2014 н.р. та за 2014-2015 н.р.
День писемності в Рл
"Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову."
Ліна Костенко
Напередодні Дня української писемності та мови всі ми, учні та вчителі Русанівського ліцею, разом з усіма українцями в Україні та за її межами писали ХІХ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.
Словами важко описати, що відчуваєш, коли стаєш частинкою великого цілого… Тебе наповнює почуття гордості за нашу мову, за наш народ, який, не зважаючи ні на що, зміг її зберегти. І лунає вона не лише в піснях народних, а й на телебаченні, на вулиці, у школах і вишах, у наших домівках.
Без мови годі говорити про самостійну націю.
Мова – це те, що має нас об’єднувати, адже ми – українці!
О. Артеменко
Питання наші, відповіді Ваші – Тетяна Євгеніївна Буяло.
А чи могли б ви відверто розповісти про себе? Для когось дивно це почути, а хтось із радістю поділиться.
Сподіваємось, що цей проект започаткує нову творчу справу, з якої ліцеїсти черпатимуть сили, енергію, знання, натхнення, світло і тепло для душі.
Про багатогранне життя наших вчителів у рубриці "Знайомтесь!"
Учитель хімії, кандидат наук Тетяна Євгеніївна Буяло.
Про який хімічний елемент Ви могли б розповідати годинами? І чому?
Про Карбон. Тому що цей елемент утворює мільярди хімічних сполук і є основою життя на нашій планеті.
А чому треба вчити хімію?
Щоб мати уявлення й розуміти, що відбувається в навколишньому середовищі.
Чим Ви займаєтеся у вільний від ліцею час?
У вільний від ліцею час працюю в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, маю двох дітей шкільного віку, собаку, черепаху, аксолотля і риб. Усі вимагають уваги. Люблю читати, збирати гриби, спостерігати за рослинами і тваринами в природі.
Яку країну Ви хотіли б відвідати?
По-перше, я хочу у Великобританію. Також мені було б цікаво відвідати острів Маврикій, Аргентину… Дуже багато країн. Я мало де була.
Які у Вас джерела натхнення?
Джерелами натхнення є спілкування з людьми, прагнення до вдосконалення того, чим я займаюсь.
А які Ваші книжкові уподобання?
Я дуже люблю твори Джеральда Да́ррелла, це англійський натураліст. Також Ільфа і Петрова, Агату Крісті й детективи Іоанни Хмелевської. Читати Булгакова люблю.
Якими якостями має бути наділений сучасний учень?
Сучасний учень має бути відкритим для всього нового, здоровим фізично й психічно, цілеспрямованим, добрим, чесним, порядним. Має тверезо оцінювати свої перспективи й будувати своє життя таким чином, щоб бути матеріально забезпеченим. Також учень має бути толерантним до оточення, поважати думку інших.
Щоб Ви змінили чи що впровадили в Рл?
У Рл, думаю, потрібно посилити матеріальну базу для вивчення біології, на досліди з хімії клас ділити на підгрупи, щоб кожен міг проводити експерименти без ризику для здоров'я. Учнів старших класів потрібно розгрузити й дати їм можливість вивчати лише профільні предмети.
Інтерв’ю брав учень 10-В класу - Шафаренко Владислав