Дистанційне навчання в Рл
Долаємо дистанції разом!
Наша країна вже 43 день знаходиться на карантині.
Розумію наскільки ми не були готові до цього 12 березня, а сьогодні можемо працювати (хай і обмежено) в умовах дистанційного навчання. Спільними зусиллями вчителів, учнів та батьків ми подолали дистанційні бар'єри та спокійно йдемо до моменту зустрічі в стінах ліцею. Якщо цього не станеться наприкінці травня, то 1 вересня обов'язково порадіємо Першому дзвонику!
Знаю, що класи ліцею не мають бути без учнів, а дошки чистими від крейди. Ми скучили один за одним, не вистачає живого спілкування, усмішок, обіймів…
Вірю, що це скоро закінчиться. Залишайтеся вдома, навчайтеся вдома! Бережіть себе!
З повагою, директор Ірина Бельцевич
Випускники та невизначеність ЗНО
Що може бути більш дратівливим, ніж невизначеність: коли зовнішнє незалежне оцінювання, коли вручення документів про освіту, коли вступна кампанія, та й якщо строки переносяться, то як буде побудований освітній процес і що далі...
Брак достовірної, чіткої інформації про вступ до вишів в умовах карантину та нерозуміння того, як пройде ЗНО – є основною проблемою сьогодні, що викликає стрес у нас, батьків, та наших дітей-випускників.
За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, в цьому році тестування пройдуть понад 370 тисяч випускників.
Ніхто не знає, яким чином буде розвиватися епідеміологічна ситуація. То що ж нам робити? На мою думку, нам слід пригадати слова про внутрішню мудрість: «Уміння прийняти те, що не можемо змінити; сили – змінювати те, що можемо змінити; і мудрість – відрізнити перше від другого». Слід прийняти ситуацію. Ми всі в однакових умовах, бо ніхто не здасть ЗНО і не вступить у виші раніше за когось. Слід зосереджуватися на тому, що здатні змінити. Думки про майбутнє впливають на наш стан. Почуття розгубленості – це стрес. Наші діти перебувають в невизначеності, тому наші хвилювання вголос не додають оптимізму.
«Стрес – це корисно, бо він стимулює роботу серцево-судинної системи», - скажете ви. І будете праві. Коли ми відчуваємо стрес, наші надниркові залози виділяють два гормони — адреналін і кортизол. Це гормони, які по-різному впливають на наш організм. Стрес від задоволення – виділяється адреналін. Стрес від страху спричиняє виділення кортизолу. Обидва гормони потрібні організму для того, щоб йому легше було впоратися зі стресом.
Небезпеку для здоров'я вони становлять лише в тому випадку, коли виділяються у великих кількостях, або коли людина перебуває в такому стані тривалий час. За частих стресів кортизол прискорює процеси старіння організму за рахунок пригнічення вироблення естрогену і сприяє відкладенню жиру. Також надлишок кортизолу призводить до депресії, оскільки його вироблення знижує дію серотоніну й дофаміну — гормонів задоволення. Наслідки надмірного вироблення кортизолу — зниження імунітету, підвищення тиску, гіпоглікемія, зменшення м'язової тканини. Це може призвести до підвищення рівня холестерину, діабету, інфаркту та інсульту.
Хіба цього ми бажаємо нашим дітям?
Цілий рік, ледь не кожного дня, випускникам нагадують про важливість складання цього тесту. Нагадують батьки, які хочуть, аби діти вчились у престижному вищому навчальному закладі, та вчителі, які не лише дбають про рейтинг школи, а й радіють досягненням своїх вихованців.
Допоможіть своїм дітям!! Зараз дуже важлива наша підтримка, слова про те, що для батьків найважливіше – це стан дитини, і що вони точно переживуть, якщо дитина отримає менше 200 балів на ЗНО. Запитайте дитину – чим можна допомогти, чим підтримати під час підготовки? Можна просто вчасно принести чай і бутерброди, чи горіхи для стимулювання роботи мозку, чи приготування улюбленої страви вашого «чада»... Спостерігайте за режимом дня, щоб їхнє життя не перетворювалося на тотальне навчання.
Важливо прибрати образ ЗНО, як чорної грозової хмари, яка насувається на дитину й тисне. Пам’ятаймо, результати тестування не важливіші за здоров’я. Не можна перетворювати життя підлітка на суцільну підготовку до ЗНО!
Дитина має знати, що ми – її підтримка, а не критики, що постійно шукають до чого «докопатися», і ми не занадто тривожні фігури (не доводимо себе й оточення до істерії).
Ми живемо у світі, у якому ні до чого не можна бути готовим на всі 100%. Здатність адаптуватись – це наш козир у грі «Життя». Треба вміти приймати ситуацію, жити в сьогоденні та рухатись в майбутнє!!!
Будьте здорові та щасливі.
Ваш шкільний психолог - Орлова Галина Володимирівна.
Рл розшукує бібліотекаря!
Русанівський ліцей розшукує однодумців!
Кожен з нас, колективу Русанівського ліцею, прагне займатися прекрасною справою — дарувати радість дітям, розвивати та розкривати їхні здібності. Якщо Ви готові з вогником в очах підтримувати та створювати можливості для учнів одного з найсильніших ліцеїв Києва, сміливо відправляйте своє резюме на [email protected], і ми з Вами зв’яжемося.
Чекаємо на добрих, чуйних, веселих, сміливих і креативних колег, із якими легко працювати, спілкуватися, взаємозбагачуватися та реалізовувати найсміливіші ідеї!Детальний опис вакансії на Work.ua: https://www.work.ua/jobs/3870010/
Адміністрація
Підсумки конкурсу розв’язання задач від 12.04.2020
Вітаємо усіх учасників нашого математичного конкурсу!
Незважаючи на те, що цього разу не всім вдалося впоратися з нашою "розминкою" на 100%, впевнені, що вже незабаром усіх вас чекають нові перемоги!
Члени журі дуже уважно перевіряли отримані роботи. Зважаючи на те, що навіть для молодших класів конкурс проводився в письмовій формі, для отримання повного балу слід було не лише навести правильні відповіді, а й цілком їх обгрунтувати, навести повний логічний ланцюжок розв'язання. За кожне повне та правильне розв'язання можна було отримати 7 балів.
Тож вашій увазі — РЕЗУЛЬТАТИ:
6 клас
7 клас
8 клас
Найбільше учасників нашого конкурсу — з провідних шкіл та ліцеїв Києва, а також Київської, Вінницької, Хмельницької, Дніпропетровської, Запорізької, Сумської та Донецької областей.
Особливу подяку висловлюємо учням та вчителям Фізико-математичної гімназії №17 Вінницької міської ради (м. Вінниця), які взяли активну участь в конкурсі та захопили журі своїми нестандартними відкриттями!
Нагадуємо, що наші ювілейні ХХV олімпіада з математики та XV олімпіада з головоломок обов'язково відбудуться!
З нетерпінням чекаємо на "живу" зустріч з вами!
Журі олімпіади з математики Русанівського ліцею
Розв’язання конкурсних задач
Дякуємо усім, хто взяв участь у конкурсі! Вам, хто захоплюється математикою та поринув у пошук розв’язків задач, запропонованих сьогодні членами журі олімпіади Русанівського ліцею.
Це була чудова розминка для ваших мізків! А наша традиційна ХХV олімпіада ОБОВ’ЯЗКОВО ВІДБУДЕТЬСЯ у вересні-жовтні, про що ми повідомимо додатково.
До конкурсу долучились усі охочі, від сходу до заходу України. Наші задачі розв’язували й за її межами.
Дякуємо всім, хто надіслав вчасно та розбірливо записав свій розв’язок. Усього надійшло більше 130 робіт. Але не всі підписали свої роботи та не ідентифікували себе. Для того, щоб підвести підсумки й оголосити переможців журі потрібен час.
А зараз пропонуємо вам РОЗВ’ЯЗКИ
Бажаємо успіхів і здоров’я!
Журі олімпіади з математики Русанівського ліцею
Завданя конкурсу
Пропонуємо вам взяти участь у конкурсі з розв'язання задач Русанівського ліцею.
Для цього потрібно розв'язати задачі, що запропонувало Журі олімпіади Русанівського ліцею та до 17.00 12 квітня 2020 року надіслати розв'язки на email: [email protected],
тема: Олімпіада _(6-7-8)__ клас
Розв'язки бажано надсилати файлами word, або фотоскрини розв'язків (розбірливо и охайно оформлених).
Журі не розглядатимуть фотоскрини робіт, які неможливо прочитати
Завдання
Завдання для батьків та всіх бажаючих
Розв'язки будуть опубліковані на сайті Рл о 10.00 13.04.2020
Бажаємо успіхів і здоров'я!
Журі олімпіади з математики РЛ
XXV олімпіада з математики Русанівського ліцею відбудеться…
«Що вмієте, того не забувайте,
а чого не вмієте, того навчайтесь»
Володимир Мономах.
Кожен із нас отримує від життя те, що бажає, якщо точно знає, чого прагне. Варто лише сформулювати мету та скласти план, ну хоча б на рік…
Русанівський ліцей щороку проводить традиційну олімпіаду. Це свято математики, на яке ми гостинно запрошуємо всіх, хто має хист, інтерес та прагне поринути в атмосферу творчості, красу авторських, геометричних та оригінальних задач. Журі олімпіади РЛ обговорювали найцікавіші задачі, щоб запропонувати їх цьогорічним учасникам.
Але в 2020 році життя внесло свої корективи. Заплановану на 11 квітня ювілейну олімпіаду відтерміновано. Це не привід засмучуватись, бо для тих, хто не просто вчить математику, а захоплюється цікавими задачами, пропонуємо взяти участь у конкурсі. У неділю, 12 квітня 2020, о 10.00 вам будуть запропоновані завдання, які розглядались членами журі для внесення до текстів олімпіади.
Отже, очікуйте на завдання!
Подальший алгоритм дій зовсім простий:
- Зайди на сайт Рл у неділю о 10.00 та розв’яжи завдання;
- Оформи розв’язки у Wordі, або розбірливо запиши та зроби фото;
- Вчасно, до 17.00 надішли розв’язки на email: [email protected],
тема: Олімпіада _(6-7-8)__ клас
Бажаємо успіху та здоров`я!
Учні 8 класу про дистанційне навчання в Рл
Минув перший тиждень онлайн навчання. Які ж спостереження?
Виявилося, що достатньо ситуації та декількох днів, щоб підготуватися до першої пари онлайн.
Мої перші спостереження за учнямиː ті, хто з'являється на зв'язку, вмотивовані на навчання, активні на уроці, мають запитання та бажання вчитися. Діти більш уважні та зосереджені на онлайн уроці, немає факторів, які їх відволікають: однокласників, шуму, розмов. У дистанційному навчанні дуже важливо виконувати роботу в призначені терміни, і це дуже гарна навичка.
У дітей під час онлайн навчання з'являється більше питань, як виконати роботу, учні вже не розраховують на сусіда за партою, який потім розкаже чи підкаже, а розуміють, що потрібно розраховувати на себе. Також більше питань і по змісту уроку, а, як відомо, процес навчання - це і є відповіді на запитання учнів. Нашим ліцеїстам до вподоби процес дистанційного навчання, і вони поділилися своїми враженнями.
«Дистанційне навчання незвичне, але цікаве. Уроки дуже змістовні, а розклад — втілення мрії! Величезний плюс у тому, що таке навчання дуже затишне: домашня атмосфера, чай, додаткове спілкування з однокласниками та вчителями».
Аня Корженко
«До початку роботи в Zoom було складно зібрати себе. Домашніх завдань багато, а організуватися складно. Після початку лекцій багато моментів стали зрозумілішими, а завдяки спілкуванню із вчителями та однокласниками відчувається причетність до освітнього процесу. Звичайно, краще ходити до школи, але в даній ситуації дистанційне навчання - найкращий спосіб отримувати знання».
Іра Нагаєвська
«Загалом дистанційне навчання подобається, іноді виникають деякі незручності та технічні проблеми, але з ними можна впоратися, є більше вільного часу для саморозвитку та відпочинку, матеріал отримуємо на тому ж рівні, що й в ліцеї, з цим проблем немає. Так само дуже зручно, що є обідня перерва, а ще подобається «Ранкове коло», яке дозволяє увійти в режим робочого дня. Домашнього завдання задають приблизно стільки ж, як і раніше, але з деякими вчителями виникають непорозуміння щодо наших «дедлайнів». Дистанційне навчання цілком на гідному рівні, економить наш час, але кількість годин деяких предметів менша, що може негативно вплинути на вивчення окремих тем та на освітній результат учнів».
Аліна Лях
«Дистанційне навчання мені подобається, тому що на уроках ти відповідаєш лише на ті питання, на які точно знаєш відповідь. До того ж, мені не доводиться вставати о 7.20 та їхати до ліцею в тісному трамваї. Коли б нам не доводилося усю другу половину доби сидіти вдома, я б з радістю навчався у такому форматі весь рік!»
Коля Тарасенко
«Це, звичайно, цікавий досвід. У мене виникли труднощі, бо змінився графік, адже більше не треба прокидатися зрання. Також звикла щодня приходити в ліцей, а тепер до вечора знаходжуся вдома. Працювати в такому режимі мені подобається, бо затишніше. Ніяких проблем більше не виникало, дуже рада що наші вчителі такі молодці і разом з нами звикають до нового формату. Так тримати!)»
Ксюша Кримська
«Безумовно, для мене це є абсолютно новим досвідом, незвично, але в хорошому розумінні. Я неймовірно радий і вдячний, що наші вчителі так швидко змогли адаптуватися до системи дистанційного навчання й уроки відбуваються так само якісно, як і було під час занять у ліцеї.
Є дуже багато позитивних аспектівː більше вільного часу та й навчання стало легшим (у тому сенсі, що не треба нікуди поспішати й підготовка до уроку займає менше хвилини). Ще за 20 хвилин перерви є досить часу аби перекусити, випити чаю й спокійно налаштуватися на подальшу роботу.
Також немає ніяких сумнівів у тому, що ми навчаємося виконуючи навчальну програму. Наші вчителі якісно викладають матеріал і ми можемо взяти чимало з уроку.
Я щиро вдячний за мотивацію та можливість навчатися не байдикуючи».
Нікіта Лопатенко
Оголосили карантин? Не проблема! Без знань та інформації ми не залишилися, дистанційна освіта може бути такою ж якісною та ефективною як і класична, а також, це привід навчитись чомусь новому та впевнено крокувати вперед. Разом – зможемо!
Класний керівник 8 класу - Зацаринна Вероніка Євгенівна
Як зберегти стосунки під час карантину
Сучасній людині досить складно перебувати в ізоляції, проте основним випробуванням є перебування 24 години на добу усіх членів сім’ї разом. Ми зараз всі переживаємо період адаптації. І перші 1,5-2 тижні карантину звикаємо до нових умов. Нам треба дати час собі і дітям на це. Вірите ви чи ні, але нашим дітям значно важче, ніж нам.
Щоб краще зрозуміти, що переживають наші діти, розпочнемо із біологічних змін в організмі, які співвідносяться з психологічними чинниками. У тінейджерів відбувається глобальна перебудова організму, окостеніння кісткового апарату відбувається швидше, ніж м’язовий розвиток організму. Розвиваються серцеві м’язи і судини, але невідповідно і нерівномірно. Через це, коли посилюється діяльність залоз внутрішньої секреції, відбувається тимчасовий розлад кровообігу, підвищення артеріального тиску та напруження серцевої діяльності. Це спричиняє дратівливість, сонливість та швидку втомлюваність.
Про психологічні особливості підлітків. Вони підвищено збудливі, їхня поведінка нестійка, імпульсивна, дії часто нестримні, безконтрольні, неадекватні стимулам. Підлітки дратуються, чому ви без стуку заходите у їхню кімнату, вони не хочуть, щоб ви слухали їхні розмови з друзями.Для них важливо мати власний простір, свої секрети і особисте життя. І це є нормою. У цьому віці провідною діяльністю є міжособистісне спілкування. Зазвичай вони не хочуть, щоб дорослі знали про їхні пікантні розмови з друзями, обговорення симпатій, бажань і фантазій. На сьогодні у вас є цілодобовий доступ до дітей і це посилює їхню роздратованість. Немає куди сховатися.
Перше, що нам необхідно зрозуміти й усвідомити для комфортного співіснування, – це неможливість тримати все і всіх під контролем, друге – ми найкращі батьки для своїх дітей, третє - доведеться навчитися домовлятись із ними.
Потрібно навчитися озвучувати свої прохання так, щоб вони не звучали як наказ або претензія, та навчитися правильно реагувати на часто грубу реакцію дитини. Для цього глибоко вдихніть до кінця, бажано так, щоб піднімався живіт, а не груди (дихання животом). Потім на декілька секунд затримайте видих, повільно видихайте через рот «трубочкою». Охолоньте й продовжуйте діалог.
Також батькам необхідно приділяти зараз час собі. Потурбуватися про власні сили, емоційний комфорт і рівень щастя, адже діти навчаються саме у нас.
Пам`ятайте, кожному члену вашої родини необхідна наявність особистого простору. Налагоджений баланс між спілкуванням і часом для себе допоможе зменшити напругу в багатьох аспектах вашого сумісного 24 годинного перебування разом.
Будьте здорові та щасливі.
Ваш шкільний психолог - Орлова Галина Володимирівна.