Набір 2020 — реєстрацію продовжено
Досі розмірковуєш, чому варто продовжити своє навчання саме в Русанівському ліцеї?
Русанівський ліцей м. Києва оголошує набір учнів на 2020-2021 н.р.:
- до 7 класу з поглибленим вивченням математики та фізики;
- до 8 та 9 класів з поглибленим вивченням математики та фізики (на вільні місця);
- до 10 та 11 класів фізико-математичного профілю навчання (на вільні місця);
- до 11 класу інформаційно-технологічного профілю навчання (на вільні місця).
(продовжено до 06 червня 2020 року включно)
Тестування для охочих навчатися в ліцеї у 2020-2021 н.р. відбудеться в два тури.
І тур тестування (з математики) відбудеться у вівторок, 09 червня. Орієнтовний час початку — 10:00. Рекомендований час прибуття до ліцею та точний час початку тестування для кожного вступника буде зазначено у листах-запрошеннях, які надійдуть зареєстрованим учасникам ввечері 06 червня на вказані при реєстрації електронні поштові скриньки.
ІІ тур тестування (з профільних предметів) пройде у п’ятницю, 12 червня, для вступників, які отримають визначений відповідним рішенням предметної комісії «прохідний» бал у І турі.
Враховуючи специфіку завершення 2019-2020 н.р., особливості організації освітнього процесу у різних закладах освіти під час тривалих карантинних обмежень та з метою забезпечення рівних можливостей вступу до Русанівського ліцею для всіх охочих, цьогоріч для вступників до 7 класу ІІ тур тестування буде складатися з трьох блоків:
- задачі з математики;
- комплексний тест з природознавства та природничих наук;
- задачі на логічне та аналітичне мислення.
Про основні організаційні заходи
Для участі у тестуванні учасникам необхідно мати з собою:
- роздрукований або завантажений на смартфон лист-запрошення із рекомендованим часом прибуття до ліцею та початку роботи;
- тонкий зошит або 5-6 окремих подвійних аркушів у клітинку;
- 2-3 синіх ручки, якими зручно писати;
- лінійку та простий олівець.
Користуватися будь-якими електронними засобами під час виконання роботи заборонено.
Відповідно до розробленого конкурсною комісією регламенту безпечного проведення вступних випробувань, перед початком кожного з турів тестування для кожного учасника буде проведено температурний скринінг. Тому у разі запізнення або прибуття до ліцею у час, відмінний від зазначеного у листі-запрошенні, учаснику може бути відмовлено в участі в основній «хвилі» тестувань. В аудиторії буде забезпечено рекомендовану відстань між учасниками. Безпосередньо перед початком туру тестування у всіх приміщеннях ліцею, передбачених для проведення тестування, буде забезпечено вологе прибирання із застосуванням відповідних засобів дезінфекції.
Звертаємо також увагу, що всі учасники тестування мають бути в захисних масках, використання інших засобів індивідуального захисту (захисні рукавички, індивідуальні дезінфікуючі засоби і т.п.) — за бажанням.
Зважаючи на необхідність забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов, просимо утриматися від споживання їжі та напоїв під час проведення тестування: його тривалість не перевищуватиме 2 години.
З усіх питань стосовно вступу до Русанівського ліцею просимо звертатися до конкурсної комісії ліцею за електронною адресою [email protected]
Із конкурсними завданнями попередніх років можна ознайомитися у розділі «Вступникам»
Із нетерпінням чекаємо на зустріч!
Чому саме Русанівський ліцей?
Якщо ви хочете:
- зрозуміти, а не просто вивчити;
- вчитись новому;
- зануритись у новітні технології.
Якщо ви мрієте:
- бути «своїм» у світі алгоритмів та програмування;
- у майбутньому мати професію, пов'язану з ІT, фінансами або науковими дослідженнями;
- стати частиною нашої ліцейної спільноти.
Якщо ви прагнете:
- активно проводити вільний час;
- розвинути свої лідерські якості, уміння спілкуватися;
- продовжити навчання в найкращих закладах вищої освіти України, світу;
- успішно скласти ЗНО;
- стати активними учасниками відбудови та відновлення України,
то не зволікайте та вступайте до Русанівського ліцею м. Києва!
Буде непросто, але дуже цікаво!
(до 9 травня 2024 року включно)
Наш “Останній дзвоник”
Шановні друзі!
29 травня для нас лунає ліцейний «Останній дзвоник- 2020», дзвоник вашого дитинства та юності. Попереду – відпочинок, різнобарвні враження кожного дня канікул, рідні й друзі.
Наш дорогий ліцей! Ми навчалися, спілкувалися, відпочивали, дружили й вражали один одного своєю невичерпністю. Разом ми робимо сьогодення щасливим, спокійним, незабутнім і наближаємо омріяне майбутнє.
Маємо не переставати захоплюватись креативом, драйвом, проектами, витворами, організацією та результатами! Вітаю усіх з цим яскравим святом!
Свято відбудеться за будь-якої погоди
Вітаємо всіх!!
Завтра, 29 травня 2020 року. І цей день настав - день "Останнього дзвоника». Відсвяткуємо його разом у колі однокласників, друзів й однодумців!
Запрошуємо вас на онлайн-зустріч «Останнього дзвоника 2020" в zoom. Пропонуємо провести за цікавою та незабутньою програмою:
09:50-10:00 - традиційне дружнє коло кожного класу з класним керівником та вчителями;
10:00-10:20 - загальне свято ліцейної спільноти та відеопривітання;
10:30-12:00 - онлайн-квест Рл від випускників 2020 року, який організовано за попередньою реєстрацією учасників від кожного класу ліцею;
о 12:15 розпочнеться загальноміське свято "Останній дзвоник 2020" у форматі онлайн на телеканалі ТРК "Київ" для усіх бажаючих.
Святковий настрій, усміхнені обличчя, приємні побажання та найкращі привітання по ту сторону екрана для кожного з вас!!!
Запрошуємо всіх!! Долучайтесь і будьмо здорові! До зустрічі!
Ваш Русанівський ліцей
10-В – рік навчання в Рл (відео)
Закінчується цей начальний рік для учнів усієї країни, підводимо підсумок і ми…
Ми – учні Русанівського ліцею, учні 10-В класу, які рік назад вирішили змінити своє життя, зустрівшись в одному з найкращих навчальних закладів. Тут і розпочалась наша спільна історія. Ми всі були дуже різні, але виявилось що маємо спільні інтереси!!
За цей рік у ліцеї ми навчились правильно розподіляти свій час та стали більш уважними. Але найголовніше, поглибили свої знання з профільних предметів. Ми здружилися, разом радіючи успіхам, не засмучувалися через невдачі, бо завжди є той, хто готовий допомогти. Усі ми різні, але всі ми однаково готові наповнювати наше класне життя новими враженнями щодня. Кожен із нас став невід'ємною частинкою нашого класу, нашого ліцею. І це наша історія!!
Христина Піляй
Питання наші, відповіді Ваші – Максим Михайлович Древаль
А чи могли б ви відверто розповісти про себе? Для когось дивно це почути, а хтось із радістю поділиться.
Сподіваємось, що цей проект започаткує нову творчу справу, з якої ліцеїсти черпатимуть сили, енергію, знання, натхнення, світло і тепло для душі.
Про багатогранне життя наших вчителів у рубриці "Знайомтесь!"
Заступник директора, учитель математики та інформатики - Максим Михайлович Древаль
Перше запитання стосується Вашого профілю. Як усім відомо, у нашому (найкращому) ліцеї Ви викладаєте зокрема геометрію. Отже, що може дати геометрія шкільного рівня старанному учневі?
Геометрія формує багатогранне та нешаблонне логічне мислення, уміння чітко та лаконічно формулювати думки, доводити свою точку зору та «захищати» власні ідеї і… не зважаючи ні на що, досягати результату!
Чи може бути забагато геометрії в розкладі учня? Чи є якась межа?
Емм... Думаю, ні. Як не може існувати обмежень для творчості, так само для геометрії не може бути меж! 😊 Певно, кожен визначає рамки сам для себе. У будь-якому випадку завжди краще формулювати для себе вищі (але реалістичні) цілі. А щодо розкладу - його створюємо згідно з нашою освітньою програмою. Хоча, як на мене, геометрії в ньому могло бути й більше.
Яким Ви уявляєте свого «ідеального» учня? Які якості повинна мати ця, навряд чи реальна, істота?
Ніколи навіть не замислювався над таким запитанням... Думаю, уявляти «ідеального» учня марне заняття.
Уявіть: це такий учень, який буде створювати маленьке сонечко над Вами, дарувати посмішку.
Приємно… 😊 Я люблю навчати всіх учнів, бо кожен цікавий по-своєму. Інколи буває, що формуєш якісь свої очікування, а потім вони не збуваються. Але, як я зазвичай кажу учням на уроках у таких випадках, це вже мої психологічні проблеми. 🙂 Загалом, я намагаюся менше вдаватися до подібних фантазій, краще визначати спільні цілі та будувати конкретні плани. Напевно, у мене всі учні ідеальні, якщо я навіть не замислююся над цим. У процесі різні складнощі виникають завжди, але головне почути одне одного й тоді будь-які негаразди можна подолати.
Нагадайте, будь ласка, у якому році Ви закінчили школу?
У 2009 році закінчив ліцей… із золотою медаллю. Не особливо це планував, але загалом любив учитися. Так склалися обставини… 🙂
Зірки зійшлися...
Зірки, хмарки, Сонце. Мабуть, усе одразу. ☝️
Які три речі кардинально відрізняють ліцей від звичайної школи?
Вважаю, що перш за все - цілеспрямованість.
Чия?
Насправді, і учнів, і вчителів. Мабуть, багато шкіл усе-таки «пливуть за течією» і часто чекають на вказівки «зверху». А ми знаємо, що робимо і чого прагнемо. Звичайно, у нас, учителів, теж не завжди все чудово вдається. І тому, власне, я завжди радію, коли учні проявляють ініціативу, щось цікаве пропонують. От не так давно 10-Б клас сказав, що їм не подобається їх розклад. Подумали, переробили і кльово ж вийшло! 👍🏿 Сам не додумався. 😊
По-друге, у ліцеї все ж панує така атмосфера плідної співпраці, співтворчості й продуктивності… Треба на третю позицію щось одне обрати? Тоді, напевно, це затишок, приємне відчуття спокою та взаєморозуміння.
Щодо цілеспрямованості учнів: чи не вважаєте Ви, що вона інколи може заважати Вам як вчителю?
Ні, це ж пре-кра-сно!
Вам це подобається, так?)
Мені завжди цікавіше чути різні точки зору, обговорювати різні думки, адже вони допомагають дійти до істини або принаймні компромісу.
А тепер... Розкажіть-но нам таємницю своєї загадковості. 😉😏
Навіть не знаю, про що ви говорите...🤔 Просто зазвичай я кажу те, що думаю. Особливо на уроках. Іноді, звісно, буває й не в тему. 😊 Але незалежно від обставин намагаюсь бути відвертим. Загадковість… Можливо, я не дуже часто демонструю емоції, звик усе аналізувати. У житті було багато всіляких ситуацій, тому спочатку завжди кажу емоціям «стоп!» і переходжу з емоційного на раціональне.
На вашу думку, у чому полягає завдання вчителя: навчити зацікавленого учня чи зацікавити його і лише потім навчити?
Я все ж вважаю, що зацікавити учня це один із обов'язків учителя. Це власне і є, мабуть, найважливіше в нашій роботі. Але про це дивно розмірковувати з позиції вчителя профільних предметів у ліцеї.
А ще ми чули, що Ви мали певні успіхи на гуманітарних олімпіадах ще під час навчання. Вас якось зацікавили вчителі чи це також випадково сталося?)
Звісно, учителі відігравали важливу роль… Мені завжди, і в шкільні роки зокрема, подобалось брати участь у різних заходах, проектах. Свого часу це були невеличкі web-розробки, були й матбої, олімпіади та конкурси. Неодноразово був на олімпіадах з української мови, англійської мови, географії, хімії, історії, навіть з українознавства… хоча про останнє, може, уже й видумую. Мені було цікаво. Адже це все поштовх для саморозвитку. А коли з’являються якісь можливості, завжди краще спробувати, аніж потім жалкувати, що не встиг.
Скільки Ви заробляєте?👀💸
На сьогодні вистачає. Хоча було б дивно не прагнути більше. Насправді, оскільки працюю не лише в ліцеї, свій точний сукупний місячний дохід не рахував. Можу сказати, що він не є сталим: бувають місяці, коли більше, а буває й так, що треба зайвий раз добре подумати перед тим, як на щось витрачати…
Як швидко Ви витрачаєте гроші?
Я б сказав, що залежність моїх витрат від часу це достатньо дивна математична функція. Зазвичай вона близька до константи (якщо не враховувати зміни цін), але бувають і «стрибки»… Якось влітку вночі мені закортілося прибрати вдома. Так о третій ночі було замовлено робота-пилососа. Людмилі Андріївні він сподобався, вона згодом завела собі такого ж. 😊
Домашня тваринка у математиків?
Допомагає мінімізовувати домашні міні-апокаліпсиси, коли «завал» на роботі.
Наш директор красунчик?
Звісно! Дивні у вас пішли формулювання запитань.
Продовжуйте…
Якщо заглиблюватись у суть запитання… Ви добре знаєте, у житті не буває тільки чорного й білого. І не помиляється лише той, хто нічого не робить, а критиків завжди вистачає. Так і всі ми, учителі, розуміємо, що нам ще багато чому слід навчитися.
А тепер раптове запитання. Якби Ви були супом, то яким саме?
Зеленим борщем! Причому саме зеленим, а не червоним. По-перше, люблю борщ. 😊 По-друге, звучить солідно. А зелений колір люблю більше, ніж червоний. З борщами так само.
Добре, дякую. А тепер бліц-опитування. Швидко і коротко. Ейнштейн чи Едісон?
Едісон.
Древаль чи Шамович?
Шамович.
Python чи C++?
C++.
2020 чи 2007?
2020.
Пушкін чи Маяковський?
Пушкін.
Чому?
Вас тільки зараз зацікавила аргументація?.. 😊 Раніше не було додаткових запитань…
Світ змінюється…
Мабуть, просто більше симпатизує його творчість.
Менелая або Чеви?
Менелая.
І останнє: вчитися особисто в Кушніра чи новенький Porsche Cayenne? 😏
… Все ж, учитися в Кушніра. Пізнавати щось нове цікавіше, ніж оці «понти».
Це все, дякуємо Вам за інтерв’ю. Було дуже цікаво поспілкуватися з Вами в такій неофіційній атмосфері. До побачення!
Мені теж було з вами дуже цікаво. Цікаві запитання, поміркувати змусили!
Інтерв'ю брали у лютому 2020 року
учні 10-А класу Анна Лозінська і Назарій Придка
Перший рік навчання 7-класників в Рл
Уже цілий рік я учень Русанівського ліцею. Яким був цей рік для мене, чи справдилися мої очікування? Я був впевнений, що навчатися в ліцеї буде важче порівняно з попереднім навчальним закладом. Був готовий до складніших домашніх завдань, до посилених вимог вчителів до рівня наших знань. Проте все виявилося не таким, завдяки позитивному ставленні вчителів до учнів, цікавому й доступному поясненню матеріалу.
Дуже приємним є ставлення старшокласників до «новачків», і взагалі, в ліцеї дуже дружня атмосфера. Я швидко подружився з однокласниками, знайшов багато нових друзів. Але найбільше захоплення цьго року — наша Вереснівка. Це було дуже круто, і я з нетерпінням чекаю на наступний похід.
Я радий, що навчаюся в Русанівському ліцеї - одному з найкращих в Україні.
Крючков Артем
Я дуже пишаюся тим, що мені вдалося стати членом цієї чудової родини Рл! Що ж для мене РЛ? Це мій новий дім, нові друзі та вчителі, які завжди підтримають та допоможуть.
Колектив у нас просто чудовий! Ми одне ціле та відповідаємо за все разом! А зрозуміла я це на першому у своєму житті туристичному поході – вереснівці!
Я із величезним задоволенням приходжу до ліцею і з радістю починаю новий день.
Учителі ж, в свою чергу, проводять дуже цікаві уроки, завдяки яким у нас з’являється бажання вчитися, пізнавати щось нове та не зупинятися на досягнутому. І навіть під час карантину вони, знаходячись далеко від нас, мотивують, підтримують та проводять пізнавальні та веселі уроки.
Наш класний керівник – чудовий організатор, друг та прекрасний учитель історії.
Шкода, що в цьому році ми не побували на травнівці, але сподіваюся, що обов’язково станемо учасниками цієї захопливої події в наступні роки нашого навчання в ліцеї.
Я впевнена, що в РЛ я здобуду гарні знання та зможу досягти всі свої поставлені цілі!
Горецька Дарина
Йдучи до Русанівського ліцею, я очікувала отримати гарні знання, але у додаток до них я отримала багато нових друзів, веселих емоцій.
Вереснівка - одна з подій, яка найкраще мені запам‘яталась. Я дізналась багато цікавого про туристичні походи, краще здружилася зі своїми однокласниками. Ми стали справжньою сім’єю за цих декілька днів, що в подальшому допомогло нам добре закінчити перший семестр. Наш колектив почав дослуховувались один до одного та допомагати в усьому.
Пісаренко Марія
Прийшовши до Ліцею, я відразу усвідомив, що це той навчальний заклад до якого я мріяв вступити. Взагалі-то, я "закохався" в нього з того моменту, як мама розповіла про нього.
Тут практично все ідеально: чудові вчителі, хороша атмосфера ... І головне - до учнів дійсно ставляться як до дорослих людей. Учителі наставляють і допомагають нам.
І хоча приміщення закладу занадто маленьке, по суті, Русанівський ліцей абсолютно ідеальний навчальний заклад!
Бондар Андрій
Закінчується мій перший рік навчання у Русанівському ліцеї. Час минув дуже швидко, бо був насичений великою кількістю подій, знайомств та вражень. Нові друзі, нові вчителі, нові знання - все було класно.
Дякую, Рл! Ти - найкращий!
Скаржинець Кирило
День Матері
День матері Україна традиційно відзначає у другу неділю травня. Так і Русанівський ліцей як єдина родина пам'ятає та цінує роль матері. Ми з радістю приєднуємось до привітань.
День присвячений тим, кому вдячні своїм життям.
Тим хто сидів над нашими ліжечками ночами, коли ми хворіли.
Тим завдяки кому ми саме такі, які є сьогодні.
Дякуємо вам за все, що ви для нас зробили і зробите. Присвячуємо вам це відео, наші єдині, неповторні.
7 клас та класний керівник Ганна Кулічук
Оголошуємо набір — 2020!
Русанівський ліцей м. Києва оголошує набір учнів на навчання у 2020-2021 н.р.:
- до 7 класу з поглибленим вивченням математики та фізики;
- до 8 та 9 класів з поглибленим вивченням математики та фізики (на вільні місця);
- до 10 та 11 класів фізико-математичного профілю навчання (на вільні місця);
- до 11 класу інформаційно-технологічного профілю навчання (на вільні місця).
(до 30 травня 2020 року включно)
Тестування з математики для охочих навчатися в ліцеї у 2020-2021 н.р. відбудеться в два тури.
Дати проведення буде оприлюднено на сайті ліцею після послаблення відповідних карантинних обмежень у закладах освіти міста Києва.
Із конкурсними завданнями попередніх років можна ознайомитися у розділі «Вступникам»
Якщо ви хочете:
- зрозуміти математику, а не просто вивчити;
- підвищити рівень математичної ерудиції;
- зануритись у новітні технології та фізичні експерименти.
Якщо ви мрієте:
- бути «своїм» у світі алгоритмів та програмування;
- у майбутньому мати професію, пов'язану з ІT, фінансами або науковими дослідженнями;
- стати частиною ліцейного кола, де завжди підтримають.
Якщо ви прагнете:
- активно проводити вільний час у походах, театрах, подорожах;
- розвинути свої лідерські якості, уміння спілкуватися;
- продовжити навчання в найкращих закладах вищої освіти України, Європи, світу;
- успішно скласти ЗНО.
Не зволікайте та вступайте до Русанівського ліцею м. Києва!
Буде непросто, але дуже цікаво!