Monthly Archives: Лютий 2025

Перемога на міжнародній олімпіаді

card-img

Вас досі лякають труднощі? Ми з вами навчились їх долати майже щодня, бо три роки рахуємо, і кожен своє… Математика, яка оточує нас повсюди вчить не боятися труднощів. Вона перетворює абстракції на конкретність, допомагаючи розуміти гармонію та логіку природи.

А ще, терпіння і наполегливість, які формуються під час навчання. Бо не кожна задача розв’язується з першої спроби, не одразу вдається зрозуміти, але це стимулює не здаватися і працювати над досягненням.

Коли вдається, то ми разом радіємо. Із 6 учасників, що представляли Україну на 16th Romanian Master in Mathematics 2025, яка відбулась у лютому увійшли 2 учні Русанівського ліцею.

Вітаємо переможців: 

  • Горбунова Олександра, учня 9 класу, який виборов срібло RMM25.
  • Семиренського Степана, учня 11 класу, який отримав honorable mention.

Для цих хлопців математика - чарівна мова, яку вони не просто розуміють, а яка стала частиною їх захоплюючої подорожі у світ нових відкриттів. Бажаємо їм успіху на цьому шляху!

Світлана Тимошенко

Небесна Сотня – Незгасний вогонь Свободи

Минуло 11 років з тих трагічних подій. Україна знов стоїть на захисті ідей цивілізованого світу, своєї свободи та незалежності.
Те, за що боролися Герої Небесної Сотні, їх подвиг має бути для кожного з нас дороговказом, щоб стати сильними, незламними, чесними й справжніми!

Сьогодні, 20 лютого, ліцеїсти та педагогічний колектив Русанівського ліцею взяв участь у тихій акції «Ангели памʼяті». Цією акцією ми вшановуємо загиблих Героїв та завжди будемо памʼятати їх подвиг!

Вічна памʼять тим, хто віддав найдорожче за нашу свободу!

Віримо в Україну!!!

Тетяна Мендеграл

День Єднання в Рл

Найкраща ідея для святкування Дня єднання - зробити невеличку долоньку, де записати коротеньку відповідь на питання: "Що для тебе - Україна?". А потім кожну таку виготовлену долоньку зібрати на одну карту України. Наліпок вийшло надзвичайно багато, адже  нас у Русанівському ліцеї  понад 200! Тому й аркуш для карти знадобився величезний.

Україна малювалася на диво швидко. Кожна лінія ручки танцювала плавний вальс зі своїм контуром яскравого маркеру - і це все під акуратний акомпанемент легких штрихів олівця. І ось - карта готова! Але  здавалося, що на ній нібито чогось не вистачає. Так поступово додавалися до патріотичного банкету чуда України - кожне по-своєму унікальне й прекрасне. А фінальним штрихом став золотий герб-тризуб. Тепер карта повністю готова, і кожен ліцеїст зміг долучитися своєю долонькою до вселіцейного флешмобу «День єднання». Це було феєрично!

Ми, як ніколи маємо бути єдині та незламні, щоб зберегти незалежність нашої країни та мати осяйне майбутнє.

Віримо в Перемогу й  дякуємо всім, хто  її наближає.

 Тарас Юрченко, 11 клас

Музей боротьби, що триває

Україна починається з кожного“,—усвідомив наш 8 -А, відвідавши Національний музей Революції Гідності. Нам треба знати героїв, що віддали життя, мрії, надії заради Батьківщини. Боротьба за права громадян, свободу й незалежність України єднала свідомих людей, людей різних національностей, і виливалась на майдани: Революцію на граніті, „Україну без Кучми “, Помаранчеву революцію, Революцію Гідності.

Сумні історичні факти, меморіальні предмети Героїв Небесної Сотні, відеозаписи зробили нас свідками тих подій і передались різними емоціями: зацікавленістю, страхом, гнівом, болем і вдячністю. Ми зрозуміли, що значить свобода і як важко вона дістається. Екскурсія зміцнила наш світогляд: маємо шанувати минуле, любити свою країну й бути гідними людьми.

Щира дяка ЗСУ, які стійко захищають нас, виборюючи незалежність держави 💙💛.

Поліна Козлова, 8-А

15-річна співпраця з академією Cisco

Ліцей. Русанівський. У Києві. П'ятнадцять років тому тут сталося диво – відкрили академію Cisco. Діти прийшли, кабелі потягли, натиснули кнопки – академія запрацювала.

- Як все починалося
2007 рік. Університет Шевченка патронує. Це як хрестити, лише без води. Взяли, благословили, сказали: «Вчіть». Почали вчити. Учні спочатку боялися – дроти, схеми, страшно! Потім звикли - кабель обжати не складніше, ніж намазати бутерброд.

- Що вийшло
А вийшло ось що: діти, начебто, прості, а перемагають. В олімпіадах. У конкурсах. У житті. Вийшли, інтернет полагодили – у сусідів радість, у провайдера паніка.

-Навчання
Навчання тут серйозне. Лекцій багато, дротів ще більше. Розібрав, зібрав, запрацювало – геній! Розібрав, зібрав, не запрацювало – майбутній системний адміністратор. Все як у житті.

- Свято!
П'ятнадцять років! Гості завітали: учні, випускники, вчителі. Навіть представники Cisco з'явилися - подивилися, здивувалися, сказали: "Треба ж, працює!"

- А далі?
А далі – більше. Керівництво ліцею плани будує: учнів більше, дроти довші, Wi-Fi швидше. Головне – щоб зрештою діти не стали розумнішими, ніж вчителі. Хоча… вже пізно.

Олег Мирфайзиєв, директор локальної академії Cisco

Музика і фізика в Рл

А ви знали, що музика і фізика мають одне джерело та  доповнюють одне одного? Проходячи коридором ліцею, почула звуки музичних інструментів. Я знаю, що мої учні грають на скрипці, гітарі та барабані, але щоб під час уроків…

Зазирнула до кабінету, попросилася в Юрія Орлеановича й в 10-А побути гостею на уроці. Було цікаво, я навіть ставила запитання, бо нічого не пам'ятала зі школи. Учні пояснювали, як народжується звук, яку роль відіграє камертон, від чого залежить сила та діапазон звуку. Багато цікавинок почула й побачила.

Гра на будь-якому інструменті – це звук, коливання, акустика. Якщо розуміти ці процеси з боку фізики, то легше грати на інструменті. Якщо виконувати музичний твір, то легше і фізику розуміти, тому що музика дає нове бачення. Є шалена синергія.

А головне - це не суха теорія, а фізика в реаліях нашого буття. Пощастило нашим учням!

Оксана Артеменко

Від випускників – ліцеїстам. Тренінг з кібербезпеки в Русанівському ліцеї

У наш час - час, коли технології стрімко вриваються в наше життя, конче необхідно убезпечити себе від шахрайства. Як захистити персональні дані, як розпізнати фейкові сайти, як не потрапити "на гачок" кіберзлочинців - про все це ми дізналися на дводенному тренінгу з кібербезпеки від випускника ліцею 1997 року Кримця Андрія.

У рамках Дня безпечного інтернету, усі бажаючі дізналися чимало нової інформації, що пов'язана з інформаційною гігієною, зокрема про роботу вебсайтів та USB "Rubber Ducky". Найбільше запам'яталася частина тренінгу, у якій нам розповідали про "пас-фрази" і парольні менеджери. Також ми  довідалися більше інформації про роботу двофакторної аутентифікації. Власне, цікаво і корисно було протягом усього тренінгу.

       Щиро дякуємо  Кримцю Андрію за те, що ділиться знаннями з учнями та вчителями ліцею.

             Олександр Кожем'яка, 9-А клас.

Від випускників – ліцеїстам тренінг з кібербезпеки.

Як запобігати сучасним кібер-загрозам, а краще навчитись уникати їх ви зможете дізнатись під час тренінгу «Security Awareness Training» від  провідного спеціаліста з кібербезпеки CERT-UA Кримця Андрія, випускника ліцею 1997 року,

Запрошуємо 5 та 6 лютого о 15.00 усіх, хто прагне суттєво підвищити свою обізнаність в цьому питанні.

Реєстрація на тренінг

На тренінгу будуть розглядатися наступні теми:
1. Інформаційна безпека та інформація
2. Усе про паролі
3. Використання двофакторної автентифікації (2FA)
4. Оновлення програмного забезпечення
5. Вибір антивірусу
6. Використання шифрування
7. Мобільна безпека
8. Фізична безпека
9. ⁠Що треба знати про роботу веб-сайтів
10. Що таке фішинг та як не стати його жертвою.

Тренінг відбудеться 5-6 лютого в конференц-залі Рл. Початок о 15.00. Загальна тривалість – 3 години (2 дні по 1.5 години)

Запрошуємо долучитися!

Фонд випускників